Co dalej zamierza Doug Ford?

0

Doug Ford tuż po wybraniu go na lidera Partii Konserwatywnej ruszył z ofensywą podkreślając, że partia jest obecnie zjednoczona i jedynym jej celem jest pokonanie liberałów.

Jak zwykle używa on dosyć ostrego i kwiecistego języka twierdząc, że nie ma nic osobiście przeciwko Kathleen Wynne, którą darzy respektem ale uważa, że po 15 latach rządów liberałów najwyższy czas kompletnie zmienić zasady.

W jego planie, który na razie jest bardzo niekonkretny, mowa jest o obniżeniu podatków, zmniejszeniu cen energii elektrycznej, a także wprowadzeniu zasady, że wszyscy zarabiający poniżej 30 tys. dol. rocznie nie będą płacili podatków do prowincji. W ten sposób, jak mówi Ford, można pomóc najbardziej potrzebującym.

Ford zapowiada także zniesienie podatku od zanieczyszczeń płaconego przez firmy, odwołanie programu edukacji seksualnej młodzieży i poddanie go pod konsultacje z rodzicami, co jak twierdzi (wbrew temu co mówią liberałowie) nie było przeprowadzone.

Jak mówi sam, nieco złagodniał od czasu kiedy był bardzo ostrym radnym Toronto i bez przerwy koncentrował się na obronie dobrego imienia swojego kontrowersyjnego brata Roba ale nie zamierza złożyć broni: “Staję się ostry i zaczynam atakować kiedy ludzie zaczynają kraść pieniądze podatnika, jestem ich obrońcą i spowoduję, że pieniądze z powrotem trafią do ich kieszeni.” Ford mówi o wyeliminowaniu marnotrawstwa, ponieważ w jego przekonaniu miliardy dolarów są ni

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.