Festiwal Młynarskiego w Ateneum – w marcu

0

W roku jubileuszowym 90-lecia Teatru Ateneum zapraszamy na tygodniowy festiwal “Młynarski w Ateneum – Konfrontacje”. W dniach 16-23 marca odbywać się będą koncerty, spektakle i projekcje archiwalnych materiałów.

Wojciech Młynarski darzył Teatr Ateneum wielką miłością i mówił o nim bardzo ciepło. Zresztą, Ateneum jest też tematem kilku piosenek Młynarskiego, m.in. “Warszawa w czasach mojego debiutu” czy “Alkoholicy z mojej dzielnicy”. Festiwal “Młynarski w Ateneum – Konfrontacje” będzie okazją, by w 90-lecie istnienia teatru przy Jaracza 2, podkreślić muzyczną tradycję Ateneum. Scena na Dole, której działalność w 1986 roku zainaugurował Wojciech Młynarski, zostanie nazwana jego imieniem.

Młynarski w Ateneum przez przeszło trzydzieści lat współpracował z teatrem w charakterze autora scenariuszy przedstawień, tekstów piosenek, także tłumacza, reżysera, wykonawcy i z pewnością dobrego ducha teatru i życzliwego przyjaciela.

Program rozpoczynającego się 16 marca festiwalu jest bardzo bogaty. Już pierwszego dnia Jazz-band Młynarski-Masecki wystąpi z koncertem “Noc w wielkim mieście”. Aranżacje wybitnego pianisty Marcina Maseckiego i głos Jana Młynarskiego sprawią, że usłyszymy muzykę aktualną, zachęcającą do tańca i wywołującą wzruszenia.

W sobotę i niedzielę 17 i 18 marca Ateneum zaprasza na cieszący się wielką popularnością spektakl z piosenkami Młynarskiego “Róbmy swoje” w reż. Wojciecha Borkowskiego. Spektakl złożony jest z bardziej i mniej znanych piosenek w wykonaniu aktorów Teatru Ateneum. Występują: Julia Konarska, Joanna Kulig, Katarzyna Ucherska, Krzysztof Gosztyła, Piotr Fronczewski, Sebastian Jasnoch, Tomasz Schuchardt.

W poniedziałek 19 marca odbędzie się natomiast Koncert Galowy “Młynarski w Ateneum”. Koncert poprowadzi Artur Andrus, za aranżacje odpowiada Wojciech Borkowski, zaś na scenie zobaczymy i usłyszymy znakomitych aktorów. Wystąpią: Teresa Budzisz Krzyżanowska, Julia Konarska, Agata Kulesza, Joanna Kulig, Dorota Nowakowska, Katarzyna Ucherska, Magda Umer, Ewa Wiśniewska, Magdalena Zawadzka, Michał Bajor, Wojciech Brzeziński, Grzegorz Damięcki, Piotr Fronczewski, Krzysztof Gosztyła, Piotr Machalica, Marian Opania, Andrzej Poniedzielski, Tomasz Schuchardt, Krzysztof Tyniec, Zbigniew Zamachowski, Wiktor Zborowski. Po tym spektaklu odbędzie się uroczystość nadania Scenie na Dole imienia Wojciecha Młynarskiego.

Oprócz tego, w ramach festiwalu będzie można zobaczyć archiwalny zapis przedstawienia “Brel” z 1985 roku, recital Piotra Machalicy, zatytułowany “Moje ulubione drzewo”, skomponowany z utworów Wojciecha Młynarskiego i znakomitych przekładów spod jego pióra. Piosenki Młynarskiego zaśpiewa też Maciej Maleńczuk. Cały o program Festiwalu Wojciecha Młynarskiego można znaleźć na stronie teatru, www.teatrateneum.pl.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.