Imigranci francuskojęzyczni

0

W ubiegły piątek, 2 marca, “Gazeta” uczestniczyła w konferencji prasowej zorganizowanej i prowadzonej przez ministra imigracji Kanady Ahmeda Hussena oraz minister imigracji prowincji Ontario Laurę Albanese.

Po spotkaniu Ministerstwo Imigracji opublikowało następujące oświadczenie: Wykorzystując efekty pierwszego forum na temat imigracji i imigrantów francuskojęzycznych w 2017 r. w Nowym Brunszwiku, ministrowie federalni, prowincyjni i terytorialni odpowiedzialni za imigrację, w szczególności tych osób, które mówią po francusku, dyskutowali o konkretnych działaniach mających na celu zwiększenie imigracji frankofońskiej poza Quebeckiem.

Omawiano jak imigracja frankofońska przyczynia się do dobrobytu Kanady, stanowiąc ważną część strategii imigracyjnej kraju, oraz wspiera wzrost i witalność społeczności mniejszości francuskojęzycznych w Kanadzie.

Federalny minister ds. imigracji, uchodźców i obywatelstwa Ahmed Hussen i minister Ontario ds. obywatelstwa i imigracji Laura Albanese, współprzewodniczący spotkania, wraz z innymi ministrami prowincyjnymi i terytorialnymi, ogłosili nowy plan działania dotyczący zwiększenia terytorialno-prowincyjno-terytorialnego działań na rzecz zwiększenia imigracji frankofońskiej. Plan określa działania, które władze federalne, prowincyjne i terytorialne mogą podejmować indywidualnie lub wspólnie w celu zwiększenia imigracji frankofońskiej.

Przykłady konkretnych działań w planie działania obejmują:

Promowanie znajomości możliwości imigracji osób francuskojęzycznych, ścieżek imigracyjnych i usług rozliczeniowych dla potencjalnych wnioskodawców francuskojęzycznych;

Zwiększenie zaangażowania pracodawców we francuskojęzyczną rekrutację imigrantów i zatrudnienie;

Zwiększenie dostępności, świadomości i dostępności usług w języku francuskim; i

Wspieranie różnorodnych społeczności francuskojęzycznych.

Plan działania wspiera następujące cele:

Wzrost liczby francuskojęzycznych imigrantów osiedlających się w Kanadzie poza Quebekiem;

Wzrost wskaźnika uczestnictwa francuskojęzycznych imigrantów w lokalnych rynkach pracy;

Wzrost wskaźnika uczestnictwa francuskojęzycznych imigrantów w szerszych społecznościach i sieciach społecznościowych.

Ministrowie zgodzili się, że śledzenie postępów w osiąganiu celów określonych w planie działania będzie kluczowe. W tym celu ministrowie zobowiązali się opracować odpowiednie wskaźniki i wspierać stałe dzielenie się najlepszymi metodami działania, aby umożliwić zgłaszanie postępów. Będą także kontynuować okresowe dzielenie się postępami między sobą i społecznością.

Po zakończeniu forum odbędzie się sympozjum z organizacjami społecznymi, które będą katalizatorem szerszego zaangażowania zainteresowanych stron i podstawą potencjalnych wspólnych działań w ramach każdej jurysdykcji. Sympozjum zostanie zorganizowane przez Konferencję Ministerialną w sprawie frankofonii kanadyjskiej i odbędzie się 22 marca w Calgary.

Forum ds. Imigracji imigrantów frankofońskich jest okazją dla federalnych, prowincyjnych i terytorialnych imigrantów i ministrów frankofonii do spotkania i wymiany pomysłów na temat tego jak zachęcać i promować imigrację frankofońską do społeczności mniejszości francuskojęzycznych w Kanadzie.

Jest to bardzo dobry pomysł, zdecydowanie popieram to przedsięwzięcie. Często kontaktują się ze mną rodacy, którzy bardzo dobrze mówią po francusku, w pracy używają tego języka na równi lub więcej niż język angielski, i nie kwalifikują się na imigrację do Kanady z powodu… wieku powyżej 35 lat. Kwalifikują się na imigrację do… Quebeku. Ale tu pojawia się problem, ponieważ w Quebeku nie chcą się osiedlić, tylko w Ontario lub innej prowincji, gdzie mają rodzinę i znajomych. Teraz to ma stać się możliwe.

Uwaga: Odpowiedzi na pytania i informacje podawane w tym cyklu nie są poradami prawnymi – są to tylko ogólne informacje, które mają za zadanie wyjaśnić mniej zrozumiałe kwestie w prawodawstwie imigracyjnym Kanady. Jeżeli potrzebujecie Państwo konkretnej odpowiedzi na konkretną sytuację lub pomocy – radzę zasięgnąć porady prawnej.

Poleć:

O Autorze:

Isabella Kowalewski

IZABELA KOWALEWSKA JEST CZŁONKIEM IMMIGRATION CONSULTANTS OF CANADA REGULATORY COUNCIL (ICCRC) CANADIAN ASSOCIATION OF PROFESSIONAL IMMIGRATION CONSULTANTS (CAPIC). Zapraszam wszystkich zainteresowanych sprawami imigracyjnymi Kanady do zadawania pytań. Można do mnie dzwonić do biura: 416-604-3325, lub przesłać e-mail: e-immigration@bellnet.ca 

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.