Zapłonęły pochodnie, z ambony padło wezwanie do Polaków o “czysty nacjonalizm”. Narodowcy zjechali na Jasną Górę

2

Apel o to, by na Jasnej Górze nie organizować święta nacjonalizmu, został zignorowany. Przeor klasztoru w Częstochowie wyjaśnił, że “Kościół jest dla wszystkich”, więc nie uznał za stosowne, by tym razem odwoływać Pielgrzymkę Środowisk Narodowych. Odbyła się ona w sobotę 14 kwietnia już po raz piąty. Nie zabrakło przy tym oprawy mało typowej dla Kościoła, bardziej dla piłkarskich stadionów.

Jasnogórski klasztor wieczorem spowił dym z pochodni. Tak jest za każdym razem, gdy z pielgrzymką przyjeżdżają narodowcy, z których wielu wywodzi się ze środowisk kibicowskich.

Przed klasztorem w sobotę panowała atmosfera niczym na stadionie. W homilii zaś więcej było z nacjonalistycznego wiecu niż z prawd Ewangelii.

(…) Narodowcy zapewnili ojców paulinów, że pielgrzymka będzie miała charakter wyłącznie modlitewny. Jedną z intencji modlitw było to, aby “Europa była tylko chrześcijańska”.

Więcej

This slideshow requires JavaScript.

Poleć:

O Autorze:

Contributor

Materiał nadesłany do redakcji.

2 Comments

 1. byloby milo gdyby Europa byla tylko chrzescijanska, ale nie da sie odwrocic tego co sie stalo; dbajmy o wlasna religie, o wlasne koscioly, o wlasna wiare; to nam pomoze nie przejmowac sie Europa niechrzescijanska. narodowcy maja takie samo prawo do swoich pogladow jak wszyscy inni;
  Bog, wiara i Ojczyzna to nie nacjonalizm; ludzie, odkopcie swoje mozgi; nie widze nic zlego w hasle Polska dla Polakow; a niby dla kogo ma byc Polska, jak nie dla Polakow?!
  dla przypomnienia: nacjonalizm [łac. natio ‘naród’], przekonanie, że naród jest najważniejszą formą uspołecznienia, a tożsamość narodowa najważniejszym składnikiem tożsamości jednostki, połączone z nakazem przedkładania solidarności narodowej nad wszelkie inne związki i zobowiązania oraz wszystkiego, co narodowe, nad to, co cudzoziemskie lub kosmopolityczne; ideologia polityczna, wg której podstawowym zadaniem państwa jest obrona interesów narodowych, a jego zasięg terytorialny winien odpowiadać obszarom zamieszkanym przez dany naród.

  • Marek Maciolowski on

   @ TCEKANSKA
   Swietne uwagi, sama prawda i rozsadek .
   Warto zwrocic uwage ze Polska nie wstepowala do ” Unii Europejskiej” tylko do Wspolnoty Europejskiej.
   Unia to uzurpacja, twor nielegalny bez fundamentu prawnego.
   Celem tej ” unii ” jest przeorganizowanie Europy tak by nie bylo granic i narodow – a rzadzic ma anonimowa elita ” eurepejczykow” wyznania neo-marksistowskiego. To nowy eksperyment na zywym ciele narodow europejskich – sowiecki zbankrutowal, ten to tylko ulepszona wersja, zachodnia. Tak jak i tamta
   skazana na niepowodzenie, i miliony ofiar.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.