Ach ten dach!

0

W poprzednich artykułach przedstawiłem Państwu najbardziej popularne typy dachów, wybierane w zależności od położenia domu, a także dla celów estetycznych oraz dla wyróżnienia naszego domu spośród innych. Dziś kolejne, choć mniej popularne, jednak zawsze warte nadmienienia.

Następnym rodzajem dachu, który tu przedstawiam, jest dach wygięty: nie ma on żadnych wyraźnych powierzchni łączonych: po prostu wygląda jak np. kawałek wygiętej blachy. Jego powierzchnia jest zaokrąglona, najwyższa w środku, a opadająca po bokach.Taki dach wygląda dość nowocześnie, a jego wygięcia mogą być różnego stopnia: od dość łagodnych, po bardziej wygięte, strome.

Oczywiście zaletą takiego dachu jest jego unikalność, po prostu zwraca się na niego uwagę, jest zupełnie inny formą od pozostałych.

Ponadto daje nam zupełnie inną powierzchnię wewnątrz domu, co sprawia, że wykończenie jest równie bardziej atrakcyjne z uwagi na kształty.

Wybór takiego typu dachu może dotyczyć niekoniecznie całej konstrukcji domu, lecz jedynie jego części, a różny kąt nachylenia może się różnić w zależności od położenia domu, ilości opadów deszczu czy śniegu, gdzie może on być bardziej stromy, a także bardziej wietrznych okolic, gdzie bardziej płaski dach może mieć lepsze zastosowanie. Jedyną wadą tego typu jest dostosowanie do całej konstrukcji domu. Najlepszym materiałem do jego wykończenia jest oczywiście metal.

Kolejnym rodzajem jest dach typu piramidalnego. Tu cztery strony dachu łączą się na samej górze. Ten rodzaj jest zazwyczaj wybierany dla budynków mniejszych, np. typu bungalow. Wybierany jest również dla różnego rodzaju budynków gospodarczych, garaży itp. Zaletą tego dachu jest jego silna konstrukcja. Jest on wręcz zalecany do stosowania w rejonach bardzo silnych wiatrów, huraganów. Duży spadek możemy wykorzystać do zastosowania jako powierzchnia mieszkalna, poddasze lub jako bardzo wysokie sufity; dobry do celów wentylacyjnych. Oczywiście koszt takiego dachu jest większy z uwagi na jego bardziej złożoną konstrukcję.

Bardzo wyróżniającym się dachem jest taki o kształcie zaokrąglonym, nieraz nawet w kształcie kuli. Stosowane są nieraz do budowy altan, mniejszych konstrukcji na działkach rekreacyjnych. W Toronto taki dach ma Ontario Place, z większych budowli znam duży Stadion w Szwecji, w Sztokholmie. Kształt taki jest unikalny, ładny, oraz wytrzymały. Oczywiście budowa takiej konstrukcji jest na pewno dużo droższa od form pozostałych, lecz jego forma i atrakcyjność rekompensuje poniesione wydatki. Do jego wykonania najczęściej wykorzystuje się blachę oraz szkło, lecz w mniejszych również drewno.

Ostatnim typem dachu, który przedstawiam, jest dach kombinowany: otóż składa się on nieraz z wielu różnych elementów, które przedstawiałem uprzednio, a jego formy mogą być bardzo różne, wybierane głównie ze względów estetycznych, dla wyróżnienia od innych budowli. Czasem po prostu niektóre elementy domu wyglądają jakby dodatkowo dodane, przyklejone do istniejącej konstrukcji.

Rzecz pewna, że taki dom również wyróżnia się spośród innych sąsiednich, oczywiście uatrakcyjnia jego wygląd, w zależności od potrzeb możemy stosować różnego rodzaju elementy dachowe. Oczywiście przy jego budowie należy zwrócić baczną uwagę na jakość łączenia jego elementów: a tu zawsze istnieje możliwość przecieku, więc te powierzchnie należy odpowiednio zabezpieczyć.

Zawsze warto typ konstrukcji w zależności od panujących na tym terenie warunków pogodowych.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości.

Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów!

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcje otrzymują Państwo bilet losujący. Zajmujemy się również kwestią wynajmu nieruchomości.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.