Co nowego w sprawie katastrofy w Saskatchewan? (cz. 4)

0

• Tragiczna kraksa autokaru przewożącego drużynę hokejową Humboldt Broncos na mecz z ciężarówką w Saskatchewan jest przyczyną śmierci kolejnej ofiary – szesnastej.

W środę zmarła wskutek odniesionych obrażeń głowy 24-letnia Dayna Brons, jedyna kobieta jadąca tego dnia autokarem z drużyną. Była fizjoterapeutką drużyny. Dayna przeszła dwie operacje i była utrzymywana w śpiączce farmaceutycznej.

Dayna Brons była wśrod 14 rannych pasażerów autokaru, którzy zostali przewiezieni do szpitala. 

Do tej pory jeden z rannych został wypisany ze szpitala. Pozostali wymagają nadal hospitalizacji.

Dayna pochodziła z Lake Lenore, Sask., ok. 30 kilometrów od Humboldt. Studiowała w University of Regina, gdzie uzyskała dyplom w dziedzinie kinezjologii i nauk medycznych. Lubiła sporty – sama uprawiała ich kilka i dlatego zasugerowano jej pracę terapeuty sportowego. Zawsze z podziwem śledzila poczynania lokalnej drużyny hokejowej i z radością przyjęła pracę dla Humboldt Broncos.

 

• Wiadomo już, że tragiczny wypadek spowodował kierowca ciężarówki, która przewoziła ładunek torfu. Był to jeden z dwóch samochodów ciężarowych należących do firmy transportowej z Calgary – Adesh Deol Trucking Ltd., której właścicielem jest Sukhmander Singh.

Zgodnie z przepisami, działalność firmy została zawieszona z powodu zaangażowania w poważny wypadek.

Na pytania dziennikarzy, wyraźnie przerażony Sukhmander Singh mówi, że wypadek zmienił całe jego życie. Nie wie co będzie dalej – jego firma nie funkcjonuje.

Nie podał nazwiska kierowcy, ale powiedział, że 30-letni pracownik chodzi codziennie do lekarza. Kierowca był zatrudniony w jego firmie od około miesiąca. Jest także z Calgary. Szef sprawdzał dokładnie jego kwalifikacje przed zatrudnieniem go.

Sukhmander Singh mówi, że jest mu bardzo przykro z powodu tej tragedii.

Jak podał minister transportu Brian Mason firma Adesh Deol Trucking Ltd. działa od jesieni ubiegłego roku i jest to jej pierwszy problem.

Trwa ustalanie przyczyny wypadku. Kierowca ciężarowki jechał drogą podporządkowaną, gdzie był znak stopu. Autokar miał pierwszeństwo. Na razie nie podano żadnych szczegółow.

• Kanadyjczycy wystawiają przed domem hokejowe kije. Chcą w ten sposób uczcić pamięć ofiar piątkowego wypadku autokaru, którym podróżowali młodzi zawodnicy Humboldt Broncos. 

Akcja rozpoczęła się po tym, jak kanadyjski dziennikarz sportowy Brian Munz zamieścił na Twitterze zdjęcie, nadesłane mu przez przyjaciela, przedstawiające hokejowy kij przed domem i podpisane: “Dziś zostawiam go na zewnątrz. Może się przydać chłopcom… gdziekolwiek są”.

Swój kij wystawiła m.in. czterokrotna złota medalistka olimpijska Hayley Wickenheiser. “To nie jest byle jaki kij – to mój pierwszy” – napisała.

Na podobny gest zdecydowały się tysiące internautów w Kanadzie, ale też w USA.

 

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.