Najnowsze informacje o tragedii w Saskatchewan (cz. 3)

0

Artykuł o tragedii (cz. 1)

Tragedia drużyny Humboldt Broncos (cz. 2)

W niedzielę wieczorem w hali, w której odbywały się treningi i mecze drużyny hokejowej Humboldt Broncos, odbyła się uroczystość czcząca pamięć 15 śmiertelnych ofiar tragicznego piątkowego wypadku autokaru przewożącego zawodników na mecz. Wzięli w  niej udział premier Justin Trudeau i premier Saskatchewan – obaj siedzieli w dalszych rzędach wśród zgromadzonych i nie zabierali głosu, a także ustalono, że kamery nie będą ich pokazywać.

This slideshow requires JavaScript.

• Kilkanaście osób nadal przebywa w szpitalu w Saskatoon – cztery w stanie krytyczym, a cztery w stanie ciężkim.

• W czasie identyfikacji zwłok doszło do pomyłki, ujawniło Ministerstwo Sprawiedliwości Saskatchewan. Jak się okazało, to bramkarz Parker Tobin zginął, a obrońca Xavier Labelle przeżył, a nie na odwrót, jak podawano początkowo. Biuro koronera przeprosiło za tę niefortunną pomyłkę.

• Skrzyżowanie, na którym doszłona tragedii, w pobliżu miejscowości Tisdale, było miejscem tragicznego wypadku 21 lat temu, w którym śmierć poniosło 6 oób.

• Akcja zbierania pieniędzy na GoFundMe jest największą tego rodzaju akcją w historii Kanady. Oto jej stan z północy – godz. 23.59 w poniedziałek:

cdn

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.