Podatkowe obietnice Douga Forda

0

Ontaryjska Partia Konserwatywna zapowiedziała, że jeżeli zwycięży w wyborach w czerwcu wyeliminuje prowincyjną część podatku od dochodów każdej osoby, która zarabia minimalną stawkę godzinową. Platforma wyborcza partii jest ujawniona przez nowo wybranego lidera Douga Forda etapami.

Deklaruje on, że nowe ulgi miałby obowiązywać od stycznia przyszłego roku.

Koszt tego programu wynosiłby około 500 mln dol. rocznie. Poprzednio Ford zobowiązywał się, że wyeliminowałby podatki dla wszystkich, który zarabiają mniej niż 30 tys. dol. rocznie. W tamtym czasie niezależna analiza ekonomiczna wykazała, że osoby mające niskie dochody odnosiłby większą korzyść z wyższej stawki minimalnej, czyli z programu liberalnego niż obniżenia podatków. Analiza dokonana przez Canadian Centre for Policy Alternatives wykazała, że wzrost stawki dałby ludziom więcej pieniędzy niż oszczędziłby im obniżone podatki.

Ford zobowiązał się dotrzymania minimalnej stawki na poziomie 14 dol. ale stwierdził, że nie zamierza realizować liberalnej obietnicy podniesienia jej do15 dol. w przyszłym roku.

Partia Konserwatywna obiecuje, że jeśli wygra wybory, obniży procent, jaki płaci się od podatku od dochodów, z obecnych 11,5 do 10,5 proc.

Lider partii Doug Ford twierdzi, że będzie to stymulowało wzrost zatrudnienia, a także rozwój gospodarki.

Jak zwykle powtórzył, że zamierza doprowadzić do tego aby Ontario było najlepiej prosperującą prowincją w Kanadzie i stało się najbardziej konkurencyjnym regionem dla działalności biznesowej w północnej Ameryce.

Ekonomiści podkreślają, że zapowiadane zmiany będą oznaczały poważne cięcia usług dla mieszkanców Ontario i zwolnienia wielu pracowników.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.