Rozważania na poddaszu

0

Różnego rodzaju dachyczęsto określają charakter domu, oczywiście mając bardzo duży wpływ na jego wygląd, o czym czasami nawet nie myślimy; lecz dopiero po zastanowieniu się widzimy jak dużo znaczy wybranie odpowiedniego rodzaju dachu.

Następnym rodzajem dachu, który przedstawię dzisiaj, jest tak zwany motylkowy: otóż składa się on z dwóch połączonych ze sobą części, w kształcie litery V, które wygladają jak skrzydła, a jego dwie boczne strony są podniesione do góry, natomiast część środkowa jest dużo niższa. Przynosi to efekt w postaci rozwartych skrzydeł. Ten typ dachu wybierany jest przez budujących domy bardziej nowoczesne, przyjazne naturze (tzw. eco-friendly), a także używany jest często w krajach tropikalnych. Zaletą tego dachu jest to, że podniesione boki dają dużo większą powierzchnię, przez co można zamontować dużo większe okna. Daje to oczywiście dużo więcej natrualnego światła, niższe rachunki za energię za ogrzewanie w zimie; a także nadaje charakter otwartości całej konstrukcji domu.

Środkowa, niższa część dachu pozwala na dobre gromadzenie wody deszczowej, co w niektórych obszarach o słabszej dostępności wody jest bardzo pożądane. Bardzo często w środkowej części instalujemy rynnę gromadzącą wodę do zbiornika wody. Tego rodzaju dach zezwala na instalacje ekologicznych urządzeń coraz częściej stosowanych paneli słonecznych, oczywiście różnego typu systemu nawadniania, czy też gromadzenia wody; oraz na zwiększone wykorzystanie naturalnego światła.

Wadą tego dachu jest to, że jego bardziej skomplikowana konstrukcja jest droższa. Dotyczy to nie tylko kosztów wstępnych jego instalacji, lecz również później koszty eksploatacji oraz napraw są większe niż w innych typach. Najważniejszą sprawą jest tu dobra izolacja oraz impregnacja, wodoszczelność. Na środku umieszczone są przecież ścieżki wodne, które mogą powodować przecieki, a nawet gromadzenie się wody, co może doprowadzić do znacznego osłabienia całej konstrucji. Z kolei duże powierzchnie okienne utrudniają utrzymanie stałej temperatury w całym domu: niektóre części domu mogą być cieplejsze od innych. Kolejnym dachem, który tu przybliżam jest dach typu czapeczkowego: wygląda rzeczywiście jak duża nałożona czapa. Tutaj mamy do czynienia z różnym stopniem nachylenia spadku dachu, część niższa ma dużo mniejszy spadek niż część wyższa. Dach ten wygląda jak odwrócona mansarda. Niższa część opada oraz wystaje poza dom, tworząc rodzaj daszku wokół wejścia. Tego typu dach nie jest zbyt często stosowany w nowoczesnych domach. Był on często stosowany w częściach kraju, czy to w Kanadzie czy USA, gdzie była duża społeczność francuska, widocznie był popularny w niektórych regionach Francji.

Zaletą tego dachu jest możliwość wykorzystania poddasza jako części mieszkalnej, podobnie jak w dachu typu mansardowego, również pochodzącego z Francji. W górnej części możemy zainstalować ozdobne okna, natomiast dolna, opadająca część nie tylko daje nam cień, ale ochrania ściany domu od deszczu. Z uwagi na jego kompleksową konstrukcję, dach ten jest droższy oraz wymaga większego nakładu pracy. Najważniejsze jest dobre zabezpieczenie wodoodporne w miejscach, gdzie stykają się dwie powierzchnie dachu: ta bardziej stroma z bardziej płaską. Zaletą jest, że można go zbudować z każdego typu materiału: dachówek papowych, metalu, czy naturalnego kamienia.

Istnieje również dach o kształcie pudełka na sól: jest to dach asymetryczny, gdzie jedna ze stron jest mniejsza i o innym nachyleniu stromości od drugiej, dużo dłuższej. Tego typu dachy to takie pochodzące z okresu wczesnego okresu kolonialnego, a powstały głównie z uwagi na możliwość uzyskania dodatkowej powierzchni mieszkalnej stosunkowo niewielkim kosztem, umieszczając dodatkowe pomieszczenia na poddaszu poprzez wydłużenie części nachylonej powierzchni. Ten dach jest dość stromy, więc dobry w miejscach dużych opadów deszczu, bo woda szybko po nim spływa. Zaletą jest oczywiście mieszkalne poddasze. Jest to dach dość prosty w budowie, niewymagający dużych nakładów.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący.

Zajmujemy się również kwestią wynajmu nieruchomości

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.