Bezpłatne wczasy dla ubogich

0

Portugalski rząd uruchomił projekt kierowania osób ubogich na bezpłatne wczasy. Warunkiem udziału w programie jest wyjazd na urlop poza sezonem wakacyjnym. Jak poinformowało portugalskie ministerstwo pracy i opieki społecznej, poza osobami ubogimi, które ukończyły 55. rok życia, z nowego programu skorzystać mogą też osoby niepełnosprawne. Aby skorzystać z gratisowego programu wczasów na terytorium Portugalii, konieczne jest złożenie odpowiednio wypełnionych wniosków. Niezbędne jest załączenie potwierdzenia niepełnosprawności lub niskich dochodów. Przedstawiciel fundacji Inatel ujawnił, że możliwość wyjazdu na bezpłatny urlop dotyczy tylko okresu poza sezonem wakacyjnym, a gratisowe wczasy będą organizowane jedynie w maju oraz we wrześniu. Jak powiedziała PAP Life Precilia Pinto, matka osoby niepełnosprawnej z aglomeracji lizbońskiej, oferowana przez portugalski rząd inicjatywa jest pozytywnym sygnałem dostrzegania przez władze licznego grona osób, które nie mają środków na wyjazd na urlop. Zgodnie z programem bezpłatnych wczasów w Portugalii pierwszeństwo w dostępie do nich mają osoby ubogie, których miesięczne dochody nie przekraczają kwoty 429 euro.

Z Lizbony
Marcin Zatyka

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.