Jak sobie radzą uchodźcy?

0

Wielu syryjskich uchodźców, którzy przyjechali do Kanady, ma problemy ze znalezieniem pracy i zarobieniem wystarczających pieniędzy żeby utrzymać się w Kanadzie ale rzecznicy ich interesów twierdzą, że powoli zaczynają się przystosowywać i że są szczęśliwi, że przyjechali.

Przeprowadzono badanie 241 syryjskich osób dorosłych, które osiedliły się w Kolumbii Brytyjskiej przy wsparciu systemu sponsorstwa rządowego i okazało się, że ponad połowa korzysta z banków żywności przynajmniej raz w tygodniu.

Zatrudnienie wśród nich na pełen etat zwiększyło się o połowę w zeszłym roku ale nadal jest na poziomie 27 proc.

87 proc. z nich twierdzi, że ich znajomość języka angielskiego znacznie się poprawiła, a 97 proc. mówi, że dzieci dają sobie radę w szkole.

O podobnych problemach i sukcesach mówią raporty z innych części Kanady gdyż badaniami jest objęta reprezentatywna grupa z prawie 52 tys. syryjskich uchodźców, którzy przyjechali do Kanady w okresie od października 2015 do lutego 2018.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.