Młodzi Polacy wygrali Europejski Quiz Finansowy

0

Emilian Ptak i Paweł Rozbejko ze Szkoły Podstawowej w Głogowie wygrali we wtorek w Brukseli finał Europejskiego Quizu Finansowego. 14-latkowie z Polski okazali się najlepsi z wiedzy o finansach i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni z 40 tys. osób z 25 państw w UE.

Konkurs dla uczniów w wieku 13-15 lat to inicjatywa Europejskiej Federacji Bankowej. W Polsce organizatorem była fundacja Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

Przygotowaniem chłopców do finału zajmowały się ich nauczycielka Joanna Potera oraz Urszula Szulc, dyrektor w Warszawskim Instytucie Bankowości. Zwycięzcy już zapowiadają, że w przyszłym roku będą startować w quizie, a w przyszłości nie wykluczają studiów w kierunku ekonomicznym.

Emilian i Paweł zapewnili swojej szkole nagrodę w wysokości 3 tysięcy euro. Drugie miejsce w konkursie zajęli uczniowie z Irlandii, a trzecie z Niemiec. W ścisłym finale udział wzięło 50 uczniów wyłonionych w krajowych eliminacjach. Każda z drużyn zmierzyła się z testem składającym się z 30 pytań na temat oszczędzania, inwestowania, zadłużenia czy cyberbezpieczeństwa. Quiz składał się z trzech etapów: szkolnego, krajowego i europejskiego. W etapie szkolnym tylko w Polsce uczestniczyło 8012 uczniów z 220 szkół. Do finału krajowego trafiło 1144 uczniów. Paweł Rozbejko i Emil Ptak z VII klasy szkoły podstawowej nr 3 w Głogowie byli zespołem, który wygrał finał krajowy. We wtorek okazało się, że nie mają sobie równych w Europie.

Europejski Quiz Finansowy odbył się w tym roku po raz pierwszy. Jego celem jest wzbogacenie programu nauczania, jeśli chodzi o praktyczną edukację finansową, upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce i Europie, a także poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.