NAFTA: termin blisko, a wciąż nic nie rozwiązane

0

Amerykański minister handlu Wilbur Ross oświadczył, że żadnej ze spornych kwestii w nowym traktacie NAFTA nie rozwiązano, co zmniejsza szanse przedstawienia kongresowi informacji o porozumieniu.

Jeśli taka informacja nie trafi do Kongresu do 17 maja — powiedział wcześniej przewodniczący Izby Reprezentantów, Paul Ryan, to Kongres kontrolowany przez republikanów nie będzie mieć dość czasu na zatwierdzenie nowego traktatu 3 krajów o wolnym handlu przed podjęciem w styczniu prac przez Kongres w nowym składzie, po wyborach uzupełniających w listopadzie. 

Nawet zgodnie z tzw. szybką ścieżką ustawy o negocjowaniu umów handlowych istnieje wymóg powiadamiania o nich na długo wcześniej, aby mogły zostać rozpatrzone przez kongresmanów i podpisane przez prezydenta. Obecny Kongres ma do dyspozycji znacznie mniej dni roboczych z powodu wyborów uzupełniających po połowie kadencji, w listopadzie.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.