Niezależna firma zbada fatalne skrzyżowanie

0

Prowincja Saskatchewan planuje zatrudnić prywatną firmę konsultingową, która miałaby ocenić bezpieczeństwo na fatalnym skrzyżowaniu, na którym doszło do tragicznego zderzenia autokaru wiozącego zawodników młodzieżowej drużyny hokejowej. 6 kwietnia w zderzeniu z samochodem ciężarowym poniosło śmierć 16 osób 15 pasażerów i kierowca autokaru.

Do wypadku doszło na drodze 35 na skrzyżowaniu z podrzędną drogą w miejscu zwanym Armley Corner. Już poprzednio lokalni politycy zwracali uwagę na zagrożenia czyhające na tym skrzyżowaniu.

Znajdują się tam krzyże upamiętniające śmierć sześciu osób z jednej rodziny, które zginęły w czasie wypadku w tym samym miejscu ponad 20 lat temu.

Premier Saskatchewan Scott Moe mówi, że oczekuje aż policja RCMP i ministerstwo ds. dróg zakończy swoje śledztwo i natychmiast po tym wkroczy do akcji owa firma.

Według jego słów prowincja normalnie przeprowadza co trzy, cztery lata inspekcję wszystkich skrzyżowań. Sprawa ta jednak ma w tej chwili duże znaczenie i taka inspekcja zostanie dokonana dużo szybciej.

Moe podkreśla także, że często zatrudnia się zewnętrzne firmy do prowadzenia różnego rodzaju inspekcji.

Premier był w Saskatoon w piątek na koncercie poświęconym pamięci zawodników drużyny Broncos i rozmawiał z kilkoma rodzinami, których członkowie zginęli w wypadku. Mowa jest obecnie o zainstalowaniu na drodze specjalnych urządzeń zmniejszających prędkość jadących tam pojazdów.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.