Rynek nieruchomości: różne kategorie

0

Przyjrzyjmy się dzisiaj wszystkim kategoriom nieruchomości: różne kategorie reagują w różny sposób na obecną sytuację rynkową. Jest to ciekawe, bo zwykle patrzymy tylko na jeden aspekt, często pomijając inne. Pierwszym jest rynek lokali na sklepy sprzedaży detalicznej. Na zapotrzebowanie na ten rodzaj nieruchomości ma bardzo istotny wpływ rozwój sprzedaży internetowej, a w związku z tym zupełnie inne są oczekiwania klienta ostatecznego.

Rynek ten jest bardzo zróżnicowany, w zależności od prowincji oraz lokalizacji. Widać tu dużą zmianę oczekiwań oraz kreatywności prowadzących ten rodzaj sprzedaży. Otóż sprzedaż detaliczna sprowadza się teraz do przyciągnięcia klientów nie tylko na zakupy, co oznacza przekształcenie niektórych obiektów w rodzaj centrum korporacyjnego oferującego usługi kulturalne, a także przeznaczonego do rozrywki, konsumpcji, oraz wszystkiego co może zainteresować odbiorców do przyjścia, a więc nie będą to tylko centra handlowe, ale całe kompleksy biznesowe. Następnym rodzajem są nieruchomości typu jednorodzinnego: otóż te przeżywają obecnie trudny okres.

Mimo wielu zapewnień, przewidywania ekonomiczne na rok bieżący nie są zbyt obiecujące: otóż planowany wzrost w tym roku jest na poziomie 2%, co niestety nie spowoduje większych możliwości zakupowych dla Kanadyjczyków. Widać to również po zwrocie deweloperów w kierunku budowania domów czy bloków wielorodzinnych.

Dwie z trzech budowanych obecnie nieruchomości to właśnie takie wielorodzinne, w różnej formie zresztą. Do tej pory wielorodzinnych nieruchomości budowano mniej niż połowę z ogólnego udziału nowych projektów. Apartamentowce natomiast stają się coraz bardziej popularne, oczywiście z powodów ich dostępności i atrakcyjności cenowej.

Małe mieszkania, zwłaszcza w obrębie środmieścia większych miast są bardzo atrakcyjne dla młodych pracujących w okolicach oraz spędzających czas w klubach, innych miejscach wypoczynku właśnie niedaleko miejsca zamieszkania. Poza tym są bardziej osiągalne pod względem cenowym właśnie.

Oczywiście wielu klientów, którzy przechodzą na emeryturę, sprzedaje swoje dotychczasowe nieruchomości i przenosi się również do apartamentowców, co napędza zapotrzebowanie na nie. Widzimy tu trend zapotrzebowania na większe mieszkania, głównie z tego powodu.

W większych miastach budowanych jest sporo apartamentowców przeznaczonych na wynajem: przecież do większych miast trafia większość imigrantów, potrzebujących miejsca zamieszkania. Powoduje to bardzo duże zapotrzebowanie na mieszkania do wynajmu, które znikają w szybkim tempie, a ceny wynajmu ciągle rosną, więc inwestorzy zwracają się w kierunku tej formy nieruchomości.

Biurowce: zapotrzebowanie na ten typ nieruchomości w Kanadzie również rośnie. Ogólne obłożenie gotowych budynków jest wysokie, wolna powierzchnia stanowi około 12 procent. W roku 2017 zanotowano większy wynajem pierwszy raz od prawie pięciu lat, co spowodowało zainteresowanie deweloperów tym rodzajem powierzchni.

Ostatnim rodzajem nieruchomości są budynki przemysłowe. Otóż bardzo duże zainteresowanie oraz wzrost sprzedaży typu internetowego spowodował ogromne zainteresowanie halami przemysłowymi. Poszukiwane są hale o wysokich pułapach, a także wielopoziomowe budynki.

Duże zapotrzebowanie jest na dobrze okablowane budynki, które mogą być zaadaptowane do wysoko zautomatyzowanych składów różnego rodzaju towarów.

W dalszym ciągu ten typ nieruchomości będzie pozostawał w kręgu zainteresowania, co widać po okolicach przedmieść naszego miasta: jest sporo nowych konstrukcji tego typu budowli.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów!

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący. Zajmujemy się również kwestia wynajmu nieruchomości. We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.