Włosi czekają na serial “Imię róży” z gwiazdorską obsadą

0

Ogromne zainteresowanie towarzyszy we Włoszech zdjęciom do serialu według powieści “Imię róży” Umberto Eco. Serial z gwiazdorską obsadą, złożony z ośmiu 50-minutowych odcinków zostanie wyemitowany zimą przyszłego roku w telewizji RAI.

Ekranizację najsłynniejszej powieści zmarłego przed dwoma laty pisarza reżyseruje Giacomo Battiato. W obsadzie jest popularny i nagradzany we Włoszech Piotr Adamczyk, który u tego reżysera zagrał Jana Pawła II w dwóch filmach : “Karol. Człowiek, który został papieżem” i “Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”.

W kryminalnej historii, rozgrywającej się w XIV wieku we włoskim opactwie zakonnikadetektywa Wilhelma z Baskerville gra John Turturro. W postać bezwzględnego inkwizytora Bernarda Gui wciela się Rupert Everett. Grają też między innymi znany z głośnego filmu “Życie na podsłuchu” niemiecki aktor Sebastian Koch, jego 19-letni rodak Damien Hardung oraz Włosi: Fabrizio Bentivoglio, Greta Scarano, Stefano Fresi, Alessio Boni.

“Nareszcie także Włochy otwierają się na międzynarodowy rynek produkując serial z tak wielkim rozmachem”- powiedział agencji Ansa producent Matteo Levi. Serial kręcony jest po angielsku. Zostanie też wyemitowany w innych krajach. Jego budżet to 26 milionów euro.

Zdjęcia, zaplanowane na 21 tygodni dobiegają końca. Potrwają jeszcze około miesiąca. Plan urządzono najpierw w rzymskim miasteczku filmowym Cinecitta, a następnie ekipa przeniosła się do Perugii. “Serial będzie dość wierny powieści”- podkreślił producent. Ujawnił, że rozwinięto niektóre wątki, które u Eco zostały tylko zaakcentowane. Jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć włoska telewizja publiczna poinformowała, że Umberto Eco zdążył zapoznać się ze scenariuszem ekranizacji jego powieści.

Z Rzymu
Sylwia Wysocka

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.