Wybieramy nowe okna do domu

0

Nowa technologia sprawiła, że obecnie produkowane okna są robione zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Oczywiście są dużo bardziej szczelne, lecz nie tylko: zmienił się również ich wygląd. Warto przy wyborze nowych okien pochylić się nad kilkoma sprawami, nad którymi do tej pory może nawet się nie zastanawialiśmy.

Jeśli chodzi o wygląd okien, oczywiście producenci ciągle myślą nad zmianami w ich wyglądzie, oczywiście w celu uatrakcyjnienia swojej oferty. Obecnie na rynku można zauważyć tendencje do zwężania profili okiennych.

Projektanci starają się, aby okna wyglądały bardziej nowocześnie. Lecz nie tylko – oczywiście ważne jest, aby nasze okno wpuszczało jak najwięcej światła do środka. Ma to ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia, ale również wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Z kolei w okresie zimowym nie tylko ich szczelność, lecz również więcej światła wpuszczonego do środka pomniejszy nasze rachunki za energię grzewczą.

Zauważalne jest coraz częstsze ujednolicenie wymiarów, dzięki temu nowe domy wyglądają jakoś przejrzyściej, a na to wpływ ma również eliminacja czy też ukrycie skrzydła okiennego: wtedy okno wydaje się większe oraz dużo łatwiej jest je czyścić.

W większości wypadków, nawet jeśli okna są mocowane w różny sposób, posiadają możliwości uchylne, stale szklenie, czy też możliwości uchylne, zazwyczaj wyglądają tak samo z zewnątrz, co powoduje inny, bardziej spójny wygląd domu.

Wiele uwagi w konstrukcji okien zwraca się na kwestię energooszczędności: jest to temat bardzo istotny w różnych elementach całego domu, u nas deweloperzy przecież wydają certyfikat energooszczędności, co podkreślane jest również przy każdorazowej sprzedaży domu.

Przy wyborze okien o większym rozmiarze, typu balkonowego lub wyjściowych na taras, dobrze jest zwrócić uwagę na ich zabezpieczenie przed włamaniami: przecież tego typu okna stanowią najczęściej drogę wejściową dla nieproszonych gości zwanych złodziejami. Okna te powinny posiadać odpowiednie zaczepy antywłamaniowe, które chronią przed niepożądanym wejściem.

Następnym istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest szczelność oraz tłumienie hałasu. W obecnych czasach hałas z zewnątrz jest duży: ruch uliczny, ale również lotniczy, bo każde z miast, nawet mniejszych jest narażone na taki, powoduje zakłócenia w naszym życiu, a spokój i cisza ratują nas przed utratą zdrowia.

Oczywiście decydując się na wymianę okien w starszym domu, czy też budując nowy, powinniśmy się zastanowić jakie elementy są najważniejsze przy dokonywaniu wyboru: bezpieczeństwo, wygląd, a może szczelność. Oczywiście lokalizacja okien ma tu również istotne znaczenie: przecież inne okna będziemy instalowali w naszym domu letniskowym, niedaleko jeziora, a inne w mieszkaniu w bloku na 15. piętrze, w środku miasta. Ważne jest również, abyśmy przy wyborze nie kierowali się wyłącznie ceną: w wielu wypadkach wybór droższego, lecz energooszczędnego przyniesie nam zwrot kosztów w niedalekiej przyszłości.

Na koniec wymienię niektóre parametry, na które warto zwrócić uwagę: A więc odporność na obciążenie wiatrem jest różna, a zatem w zależności od lokalizacji domu można się temu przyjrzeć. Niektóre okna uginają się wytrzymując prędkość wiatru 130 km/godz, a inne nawet do 200 km/godz.

Następnym parametrem jest wodoszczelność: kiedy okno, niczym nieosłonięte, może przeciekać, przy odpowidnio ukierunkowanym deszczu, np. prostopadle do okna, przy dużym wietrze.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest przenikalność cieplna okna. I tu dotyczy to zarówno ramy okiennej, jak i szyby. Warto zwrócić uwagę na oba elementy, albowiem producenci zazwyczaj podają ten lepszy współczynnik, pomijając drugi. Przepuszczalność powietrza: zazwyczaj są cztery klasy, z czego najwyższą, która nie przepuszcza powietrza, jest klasa czwarta.

Oczywiście przepuszczalność światła: zwróćmy uwagę na to, że żadna z szyb nie przepuszcza światła w stu procentach! Jest również współczynnik przepuszczalności światła słonecznego (tzw. solar factor): w zimie ważne jest, aby było go najwięcej, natomiast w lecie odwrotnie, bo doprowadza do przegrzania. Wybór należy do nas!

Pamiętajmy, że wybór oraz wymiana okien jest wyborem na dłuższy czas, a więc dokładne zastanowienie się nad powyższymi elementami jest bardzo istotne: buty przecież zmieniamy dużo częściej, a ich wybór też czasem jest niełatwy.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów!

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący.

Zajmujemy się również kwestią wynajmu nieruchomości.:

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.