Do samolotu bez makijażu

0

Wybierając się w podróż samolotem zamiast perfekcyjnego makijażu, zdecydujmy się na właściwą pielęgnację i odpowiednie nawilżenie skóry. Sam makijaż nie jest jedynym problemem, ale kombinacja wielu czynników sprzyja odwodnieniu skóry i powstawaniu niedoskonałości.

Podróż samolotem to spore wyzwanie dla skóry, przyznaje dermatolog dr Frances Prenna Jones. Zachęca, aby na czas podróży samolotem rezygnować z jednego z czynników, który nie sprzyja jej kondycji, mowa o makijażu.

“Sam makijaż nie jest jedynym problemem, to kombinacja kilku czynników, które pojawiają się, kiedy wsiadamy do samolotu. Zmiana ciśnienia atmosferycznego, klimatyzacja wpływają na receptory gruczołów łojowych. Dlatego w trakcie lotu nasza skóra jest przesuszona, możemy odczuwać pewien dyskomfort” – wskazuje ekspert. Wyjaśnia, że makijaż dodatkowo blokuje gruczoły łojowe, co zwiększa ryzyko podrażnienia i pojawienia się niedoskonałości skóry. Ekspert zwraca również uwagę na posiłki i napoje, również alkoholowe, serwowane na pokładzie – te również mogą przyczynić się do wzmożonej wrażliwości skóry.

“Zachęcam, aby po wejściu do samolotu jak najszybciej umyć twarz i zaaplikować produkty, które zawierają kwas hialuronowy, stosować nawilżające mgiełki – to pozwoli zachowasz nawilżenie skóry podczas lotu” – przekonuje dr Frances Prenna Jones. W trakcie lotu warto również pić dużo wody.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.