Dzieci zabierane rodzicom w USA – zobacz

1

Prezydent Donald Trump oświadczył, że Stany Zjednoczone nie staną się “obozem dla migrantów”. Powołał się przy tym na niektóre państwa europejskie, w których według niego polityka otwartości migracyjnej spowodowała wzrost zagrożeń w społeczeństwie.

Amerykański prezydent oświadczył, że zamierza kontynuować politykę “zero tolerancji” dla nielegalnego przekraczania granic USA. “Stany Zjednoczone nie staną się obozem dla migrantów i nie będą aresztem dla uchodźców” – oznajmił Trump, wypowiadając się w Białym Domu.

Prezydent Donald J. Trump EPA/MICHAEL REYNOLDS
Dostawca: PAP/EPA.

“Wystarczy popatrzeć, co stało się w Europie, co stało się w innych miejscach na świecie. To nie może wydarzyć się w Stanach Zjednoczonych, nie ma na to mojego pozwolenia” – podkreślił prezydent. Dodał, że “smutna” sytuacja dzieci oddzielanych od rodziców na granicy Meksyku z USA będzie szybko unormowana, jeśli Kongres uchwali prawo imigracyjne.

W piątek Waszyngton poinformował, że 2 tys. dzieci zostało oddzielonych od rodziców od połowy kwietnia do końca maja wśród migrantów, którzy z Hondurasu i innych krajów starają się przez Meksyk dostać do USA. To efekt restrykcyjnej polityki imigracyjnej administracji Trumpa.

Takie działania spotkały się z krytyką ONZ. Jej rzecznik prasowy Stephane Dujarric powiedział, że dzieci nie powinny przechodzić traumy w postaci oddzielenia od rodziców. Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres podkreślił, że “uchodźcy i migranci powinni zawsze być traktowani z szacunkiem i godnością, zgodnie z prawem międzynarodowym. Dodał, że “jedność rodzin powinna być zachowana”.

 

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

1 Comment

  1. Dlaczego dzieci nie maja byc odseperowane od rodzicow? To co maja siedziec z nimi w wiezieniu? Dzieci nie moga siedziec w wiezieniach wiec sa seperowane od rodzicow -przestepcow ktorzy nielegalnie przedostali sie do USA ! Prezydent Donald Trump uporzadkuje wreszcie emigracje do Stanow jak wszystko inne ktore porzadkuje od pierwszego dnia.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.