Legalna marijuana: wpływ na sprzedaż nieruchomości

0

Jak już pisałem w ubiegłym tygodniu, bardzo dużo ostatnio mówi się o legalizacji “rekreacyjnej” marijuany. Już wiele różnego rodzaju grup się cieszy; inni zastanawiają się kto będzie prowadził jej sprzedaż oraz dystrybucję. Wszem i wobec wiadomo, że jest to ogromny przemysł o bardzo dużej wartości i każdy chciałby uszczknąć z tego coś dla siebie.

Zastanawiając się nad tym tematem dalej, na pewno sytuacja ta przyniesie ze sobą również pewne problemy, nie tylko prawne, o których obecnie nawet się nie myśli. A więc wyprzedzając niejako cały temat, zastanawiam się w jaki sposób sytuacja ta wpłynie na sprzedaż nieruchomości.

Jednym z najbardziej omawianych szczegółów jest wielkość hodowli: otóż wiadomo, że prawo federalne dopuszczać będzie możliwość hodowli czterech roślin w swoim prywatnym domu. Już obecnie wiemy, że hodowla marihuany powoduje pewne nieuchronne konsekwencje w postaci trwałych zniszczeń w pomieszczeniach, a to z kolei może doprowadzić do znacznej utraty wartości sprzedawanej nieruchomości.

Poza oczywistymi zniszczeniami typu daleko idąca wilgoć niszcząca strukturę domu oraz uszkodzenia w systemie elektrycznym, my jako agenci zastanawiamy się nad tym, że trudno będzie ocenić w sposób niezbity czy dana nieruchomość powinna być określona jako jeszcze legalna czy nielegalna hodowla. Obecnie przecież nie ma żadnej prawnej definicji co powoduje, że określamy konkretną nieruchomość jako nielegalny obiekt hodowli: obecnie nawet mała ilość roślin powoduje, że w obliczu prawa jest ona nielegalna. Sytuacja ta ponadto będzie miała wpływ na to, czy ubezpieczyciel będzie chciał ubezpieczyć daną nieruchomość. Jest więc wiele pytań, na które brak odpowiedzi.

Według ostatnich badań opinii publicznej, jeśli chodzi o domy w których palono marihuanę, kupujący raczej nie wyrażają ochoty na kupno takiego domu.

Otóż jedynie 47 z 1400 przebadanych wyraziło chęć takiego zakupu, lecz również zapowiedzieli, że sprawa wymaga dalszych przemyśleń, nawet w przypadku gdy będzie to dom z legalnym limitem hodowli. Na marginesie dodam, że do niedawna niektórzy kupujący nie chcieli kupić domu, w którym palono papierosy, a tu idziemy nieco dalej. Otóż ciekawe, bo w prowincji Quebec 52 procent badanych nie kupiłoby domu, gdzie hodowano te rośliny, choć już prowincja zapowiedziała, że nie dostosuje się do federalnej zgody na hodowlę, i zabroni hodowli. W większości prowincji, około połowa respondentów odpowiedziała, że zastanowiłaby się poważnie nad zakupem nieruchomości, w której marihuana była uprawiana. Ponadto, około 40 procent badanych odpowiedziało, że hodowanie marhuany w domach na pewno spowoduje obniżenie wartości tych nieruchomości. Ponadto, prawie połowa badanych wyraziła zaniepokojenie czy obecność takiej nieruchomości w ich otoczeniu nie spowoduje spadku wartości pozostałych w tej okolicy; a na pewno będzie to miało negatywny wpływ na otoczenie.

Oczywiście większość młodych respondentów wyraziło chęć hodowli od jednego do paru krzaczków na swojej posesji, a więc obecnie pozostaje pytanie w jaki sposób rząd będzie przewidywał jasne określenie zaistniałych sytuacji dla potencjalnych kupców takich nieruchomości, oraz w jaki sposób zabezpieczyć interes potencjalnych kupujących. Oczywiście jednym z takich przedsięwzięć jest pięciopunktowy plan zaproponowany przez stowarzyszenie zrzeszające agentów nieruchomości, które zawiera takie punkty jak rejestracja wszystkich domów, w których były nielegalne hodowle, większy udział inspektorów przy kupnie oraz ich lepsza edukacja, redukcja ilości roślinek w zależności od powierzchni mieszkania, rejestracja domów z nielegalną hodowlą na tytule własności do momentu udokumentowanego gruntownego remontu; wezwanie rządu do przedstawienia konkretnych regulacji prawnych w tym zakresie. Wszystko powinno mieć miejsce jeszcze przed udzieleniem zezwolenia na te hodowle, jednak problem na pewno pozostanie.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący. Zajmujemy się również kwestia wynajmu nieruchomości. We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.