Marijuana w domach

0

Z legalizacją marijuany związanych jest wiele pytań: agenci, jak również potencjalni kupujący zastanawiają się w jaki sposób ten temat może wpłynąć na jakość rynku oraz cenę nieruchomości. Po ostatnio przeprowadzonych badaniach rynku, ponad 36 procent Ontaryjczyków jest przeciwna hodowaniu marijuany w domach, natomiast około 8 procent godzi się na hodowanie jednej roślinki w swoim mieszkaniu czy domu. Powoduje to pewne zamieszanie z uwagi na fakt, że do tej pory hodowanie tej rośliny w domu było zabronione z uwagi na bardzo zły wpływ samej hodowli na nasze zdrowie.

Proponowane prawo federalne wprowadzałoby możliwość hodowania do czterech roślin w swoich pomieszczeniach, co prawda Manitoba i Quebec już zapowiedziały, że nie pozwolą na taką możliwość w tych prowincjach. Otóż te cztery rośliny, w zależności od ich wielkości mogłyby zajmować całkiem niezłą powierzchnię domu. A więc proponowane jest również zajęcie się wielkością tych roślin. Ogólnie wiadomo, że chyba nikt z polityków ontaryjskich nie odważy się przeciwstawić tej propozycji, więc federacja agentów nieruchomości proponuje ograniczenie hodowania tych roślin w zależności od powierzchni mieszkaniowej. Proponowane jest zezwolenie na hodowlę tylko jednej rośliny w mieszkaniach mniejszych niż tysiąc stóp kwadratowych. Wyobraźmy sobie, że każdy mógłby hodować te rośliny w mieszkaniach, gdzie już średnia powierzchnia wynosi około 500 do 600 stóp kwadratowych, hodowla czterech roślin mogłaby mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców, w tym całego apartamentowca, jeśli byłoby to robione w każdym z mieszkań.

Mowa jest obecnie o tym, hodowla taka będzie miała bardzo negatywne oddziaływanie na zarówno młodzież oraz seniorów, mieszkających w najbliższym sąsiedztwie tych hodowli. Wiadomo jest, że hodowla około 40 roślin powoduje bardzo duże zagrożenie dla każdej nieruchomości z uwagi na duże zawilgocenie oraz trudności w oddychaniu spowodowane również ulatniającymi się chemikaliami używanymi do hodowli tych roślin.

Oczywiście wszyscy inspektorzy domów są przeczuleni na punkcie tego tematu oraz mają odpowiednie szkolenia w celu wykrycia nielegalnych hodowli marijuany: takie hodowle powodują nieraz bardzo poważne uszkodzenia domu, co jak wiadomo wiąże się z bardzo kosztownymi naprawami. Często takie domy są określone jako niebezpieczne do dalszego mieszkania.

Obecnie są zalecenia, aby wszystkie nielegalnie wykryte miejsca hodowli marihuany były zarejestrowane w gminach i miały również powiązania z całym systemem ksiąg wieczystych: taka rejestracja zmusiłaby właścicieli tych nieruchomości do dokonania niezbędnych napraw i dopiero po ich odebraniu i akceptacji dokonanych remontów można by taką adnotację zdjąć.

W przeszłości znane były przypadki odmowy ubezpieczenia domów przez firmy ubezpieczeniowe, nawet wtedy gdy dokonano niezbędnych napraw i remontów, odmowy te podyktowane były właśnie samym faktem, że był tam tzw. “grow house”, czyli nielegalna uprawa tzw. “maryśki”. Podyktowane jest to faktem, że Zrzeszenie Kanadyjskich Ubezpieczycieli uznaje tego rodzaju domza siedziby “aktywności o wysokim stopniu zagrożenia”.

Dla wszystkich kupujących nieruchomości zalecane jest dokonanie inspekcji domu w celu wyeliminowania możliwości bycia takim miejscem, gdzie dokonywano nielegalnych operacji. Ponadto, zrzeszenie agentów nieruchomości proponuje wprowadzenie zaleceń do Kodu Budowlanego, aby zarejestrować czarną listę nieruchomości, w których były prowadzone nielegalne hodowle, a lista taka chroniłaby potencjalnych nabywców od zakupu tego typu nieruchomości. Czasem całkiem niespodziewający się niczego kupujący mogą zupełnie przypadkiem zostać właścicielem niechcianego problemu, który może pociągnąć za sobą dodatkowe koszty, a może nawet utratę zdrowia.

Cały “przemysł” związany z hodowlą marijuany w Kanadzie oceniany jest na siedem miliardów dolarów! Dla tych polityków, którym wydaje się, że sama legalizacja miarijuany przyniesie za sobą eliminacje nielegalnych hodowli jest naprawdę naiwne. Taka jest również ocena całego środowiska policji, które ostrzegało ustawodawców o tym problemie. Oczywiście największym problemem jest sprawa kosztów napraw oraz ubezpieczenia z tym związanych. My jako agenci reprezentujący naszych klientów chcemy przestrzec oraz uchronić ich przed niepożądanym kupnem oraz wydatkami.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalna usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów!

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący. Zajmujemy się również kwestią wynajmu nieruchomości.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.