Ostatnie wieści z rynku

0

Właśnie niedawno opublikowano dane podsumowujące rynek nieruchomości w kwietniu bieżącego roku. Oczywiście, trudno powiedzieć, że rynek jest bardzo zdrowy i chłonny, ale nie można też go jeszcze określać mianem apokaliptycznego załamania.

Nie było też oczywiście gwałtownego podniesienia się z mocnego zahamowania sprzedaży. Zazwyczaj kwiecień jest najbardziej aktywnym miesiącem w roku jeśli chodzi o rynek w okolicach Toronto.

Oczywiście trendy są takie, że w czasie zimowym sprzedaż przeważnie spada, największy ruch jest w okresie wiosennym, mając swój szczyt właśnie w kwietniu. W tym roku oczekiwaliśmy kwietnia, spodziewając się większego zainteresowania oraz wzrostu sprzedaży.

Niedawne zahamowanie rynku, spowodowane głównie działaniami oraz zarządzeniami ustanawianymi przez tutejszy rząd spowodowały wyjątkowy trend spadkowy; wprowadzone zmiany zainicjowane były wprowadzeniem dodatkowego 15-procentowego podatku dla podmiotów kupujących z zagranicy.

Oczywiście dodatkowym działaniem spowalniającym rynek było wprowadzenie bardzo rygorystycznego systemu kwalifikowania na przyznanie pożyczki hipotecznej. Wszystko to zbiegło się w czasie oraz spowodowało znaczny spadek sprzedaży nieruchomości.

Zgodnie z opublikowanymi danymi, ogólna liczba sprzedanych nieruchomości w tzw. Wielkim Obszarze Toronto, wyniosła 7792, co w stosunku do 11.468 sprzedanych w roku 2017, stanowi znaczny, bo ponad 32-procentowy spadek!

Średnia cena nieruchomości wyniosła niecałe 805 tysięcy dolarów, co statystycznie było spadkiem o prawie 12,5 procenta w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Oczywiście oficjele wszystkich podmiotów zajmujących się sprzedażą nieruchomości zaprzeczyli, aby dane te traktować zbyt tragicznie i poważnie.

Trzeba podkreślić, że obecny rynek, po ostatnich perturbacjach wydaje się podnosić z upadku, a ceny powoli również będą rosnąć. Oczywiście na rynek trzeba patrzeć bardziej kompleksowo, uwzgledniając rynek sprzedaży mieszkań w apartamentowcach. Na uśrednione ceny sprzedaży duży wpływ ma dość spory spadek liczby sprzedawanych domów wolnostojących, które przecież są w dużo wyższej cenie niż sprzedawane mieszkania w blokach.

Właśnie udział mieszkań w apartamentowcach w sprzedaży ciągle rośnie i będzie podnosił się dalej.

Miasto przecież postawiło na rozwiązanie problemów mieszkaniowych właśnie na taki typ budowy, co widać gołym okiem. A przecież ceny mieszkań właśnie podnoszą się bardzo szybko między innymi z powodów takich, że młodych, kupujących po raz pierwszy nie stać na nic innego. Obecny rok spowodował istotne tąpnięcie sprzedaży: podobną liczbę transakcji w wysokości poniżej ośmiu tysięcy zanotowano ostatnio w roku 2003, a więc 15 lat temu. Od wielu lat sprzedaż znacznie rosła, a jedyny jej spadek odnotowano w roku 2009, podczas ostatniej recesji. A więc wielu nowych nabywców wstrzymało nieco oddech, może czekają na lepsze czasy; niektórzy spodziewali się jeszcze większych obniżek cenowych, inni z kolei czekają na poluźnienie rynku i warunków finansowych: a te są dość restrykcyjne, jeśli porównamy je z warunkami na rynku pracy.

Niestety wszelka działalność naszych rządzących nie poprawia zatrudnienia, nowych miejsc pracy, nie widać żadnej poprawy w tym kierunku, ani nawet widoków na lepsze jutro: co na razie widać, to ciągle podnoszenie podatków i wprowadzanie nowych: wiele działań jest ukrytych, ale ceny benzyny i dodatkowy podatek widać na każdym kroku i w codziennym życiu. Miejmy nadzieje, że zbliżające się wybory oraz ewentualna zmiana władzy w Ontario przyniesie nieco ożywienia.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący. Zajmujemy się również kwestią wynajmu nieruchomości.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.