Rosja zgłasza gotowość do pomocy

0

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow oświadczył we wtorek, że jego kraj z zadowoleniem przyjmuje wyniki szczytu USA-Korea Północna i gotowy jest pomóc w realizacji uzgodnień, do jakich w czasie niego doszło.

Riabkow podkreślił, że Rosja może pomóc w działaniach zmierzających do całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego oraz że ma nadzieję, że zażegnanie kryzysu jądrowego pozwoli na odblokowanie zwyczajowej współpracy gospodarczej.

Wiceszef rosyjskiej dyplomacji zauważył, że choć Rosja pozytywnie ocenia ustalenia prezydenta USA Donalda Trumpa i przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, to jednak “diabeł tkwi w szczegółach”.

We wtorek w Singapurze doszło do historycznego spotkania przywódców USA i Korei Północnej. We wspólnym oświadczeniu Trumpa i Kima ten drugi zobowiązał się do starań o “całkowitą denuklearyzację” Półwyspu Koreańskiego, a prezydent USA – do udzielenia KRLD gwarancji bezpieczeństwa. W oświadczeniu nie sprecyzowano jednak, o jakie konkretnie gwarancje chodzi ani nie podano dokładnego harmonogramu likwidacji północnokoreańskiego arsenału jądrowego.

Trump nazwał dokument “bardzo ważnym” i “wszechstronnym”, z kolei Kim zapowiedział, że “świat zobaczy poważną zmianę”.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.