Bombardier przeprasza

0

Na zebraniu zarządu TTC obecny był po raz pierwszy dyrektor firmy Bombardier Transportation, który przeprosił za problemy, jakie TTC ma w związku z dostarczonymi przez jego firmę tramwajami.

Benoit Brossoit powiedział, że rozumie doskonale jak bardzo niezadowoleni i rozczarowani są mer miasta, zarząd TTC, a także pasażerowie, za co bardzo przeprasza.

W zeszłym tygodniu TTC poinformowało, że pierwsze 67 z 89 tramwajów zostanie przesłanych z powrotem do producenta aby dokonał on prewencyjnych napraw. Mimo że większość tramwajów zostanie wysłana do zakładów Bombardiera w La Pocatiere w Quebecu, Brossoit powiedział, że te które pozostaną w obiegu zanim zostaną naprawione nie stwarzają żadnego zagrożenia dla pasażerów ani pracowników TTC.

Aby zminimalizować niedogodności dla TTC tylko trzy lub cztery wagony będą reperowane jednocześnie. Cały proces potrwa około 19 tygodni.

Wszystkie 67 tramwajów ma być naprawione do roku 2022.

Problem został zidentyfikowany przez Bombardiera 18 miesięcy temu i dotyczy pewnych nieprawidłowości przy spawaniu w procesie produkcji w Meksyku.

Główny oficer operacyjny Bombardiera David Van der Wee powiedział, iż skomplikowanie konstrukcyjne tramwajów dla TTC okazało się większe niż spodziewano się, ale główna przyczyna została usunięta, a oczywiście cały koszt napraw będzie poniesiony przez firmę Bombardier.

Opóźnienia i problemy związane z produkcją floty zamówionej u Bombardiera na kwotę 1 mld dolarów od dłuższego czasu powodują frustrację.

Brossoit zapewnił TTC, że mimo tych problemów jego firma jest skoncentrowana na zamówieniu TTC i wszystkie tramwaje zostaną dostarczone na czas. Zobowiązujemy się do dostarczenia 204 wagonów do końca 2019 roku. Oznacza to 77 nowych wagonów do końca tego roku.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.