Coraz łatwiej o broń na ulicach Toronto

1

Jak podaje znany specjalista ds. kryminologii i autor książek w tej dziedzinie James Dubro, coraz łatwiej jest zdobyć broń palną na ulicach Toronto i 50 proc. tej broni jest nielegalnie przewożona przez granicę ze Stanów Zjednoczonych.

Największym naszym problemem, mówi Dubro, jest bliskość USA, gdzie można dostać broń bez problemów w setkach tysięcy sklepów z bronią, a nawet online.

Poza tym kryminaliści są wyjątkowo kreatywni jeżeli chodzi o szmuglowanie broni do Kanady znajdują szczególnie łatwe miejsca przy przechodzeniu przez granicę, własne trasy, m.in. przez rezerwaty ludności rdzennej, a nawet zdarza się, że kradną broń od kolekcjonerów.

Jak podają dane statystyczne Canada Border Services Agency (CBSA), na terenie Wielkiego Toronto nastąpił duży wzrost liczby przejętej broni. W 2016 roku były to zaledwie dwie sztuki broni palnej, a rok później już 112. Jednakże zapanowanie nad tą sytuacją jest prawie niemożliwe, a broń jest używana w wielu tragicznych incydentach, włącznie z przypadkami śmiertelnymi, o których coraz więcej się słyszy.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

1 Comment

  1. Lech Marek Jaworski on

    To dobrze, że jest więcej broni, bo tam gdzie jest w USA zabroniona jest… najwięcej napadów. Mordercy nie boją się że ktoś się będzie bronił!

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.