Dyskusyjna nominacja Forda

2

Nowy premier Ontario mianował byłego prezydenta Partii Konserwatywnej jako specjalnego doradcę w sprawach służby zdrowia. Doktor Rueben Devlin został mianowany szefem nowej rady ds. poprawy służby zdrowia, której celem jest zakończenie kryzysu, jak to nazywają torysi, w opiece zdrowotnej.

Jego stanowisko będzie wynagradzane pensją 349 tys. rocznie plus zwrot kosztów. Dla porównania była premier Kathleen Wynne zarabiała poniżej 209 tys. w zeszłym roku.

Devlin poprzednio piastował stanowisko dyrektora szpitala Humber River, gdzie leczono brata obecnego premiera, zmarłego Roba Forda, kiedy zachorował w 2014 roku. Devlin osobiście pomagał rodzinie w tym czasie.

Jako szef szpitala zarabiał blisko 500 tys. dol. Ford w swojej kampanii wyborczej był przeciwny wysokim wynagrodzeniom urzędników i zastosował wobec menedżerów w sektorze publicznym zamrożenie wynagrodzenia, a także dokładny przegląd wypłacanych pensji w tym sektorze.

Wśród osób, które krytykują przyjęcie doktora Devlina są osoby, które zwracają uwagę na to, że był on szefem Partii Konserwatywnej za czasów administracji Mike’a Harrisa, czyli w czasie, gdy doszło do bardzo poważnych cięć w służbie zdrowia i wydatkach na szpitale.

Nowy premier Ontario zwolnił także z pracy głównego naukowca ontaryjskiego, a także głównego szefa do spraw inwestycyjnych i głównego doradcę biznesowego premiera.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

2 Comments

  1. Iwona Kochanowska on

    Co to za kompletny nonsens. Kto Pani tego naopowiadał???? “…since 1995 the Harris government has cut about $800 million from hospitals’ operational budgets, announced the closure of some 40 hospitals, reduced the number of district health councils from 33 to 16 and overseen the elimination of 5200 acute care hospital beds. Between 1994 and 1997, about 6000 registered nurses lost their jobs.” (1999 rok, http://www.nlc-bnc.ca/eppp-archive/100/201/300/cdn_medical_association/cmaj/vol-160/issue-11/1623.htm). To był pogrom służby zdrowia, odbudowywany ciężką pracą przez lata. Każdy to wie, ja pracowałam w służbie zdrowia. Proszę nie powtarzać nieprawdziwych informacji.

  2. HARRIS NIE OBCIAL BUDZETU NA LEKARZY I PIELEGNIARKI ALE NA SLUZBE ADM, W SZPITALACH. ADMINISTRACJA ZROBILA TO CO ZROBILA. HARRIS ROWNIEZ OBCIAL STAWKI WELFEROWCOM. SZKODA ,ZE GO WYKONCZYLI.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.