Działo się – 19 lipca

0

Jeden z przykładów „sztuki zdegenerowanej” – Niebieski koń Franza Marca

1937 – W Monachium została otwarta zorganizowana przez nazistów Wystawa sztuki zdegenerowanej, prezentująca 650 dzieł skonfiskowanych w niemieckich muzeach.  Celem wystawy była dyskredytacja niektórych kierunków sztuki awangardowej oraz artystów powiązanych z środowiskami lewicowymi i żydowskimi. Jest rzeczą zastanawiającą przyczyna, dla której wszelkie totalitaryzmy – prawicowe i lewicowe, a także religijne – chcą ludziom narzucać gusty artystyczne. Zazwyczaj przy tym są to gusty chama, prostaka i parweniusza.

1963 – Amerykański pilot Joe Walker przekroczył na rakietowym samolocie doświadczalnym X-15 wysokość 100 km, uważaną za granicę Kosmosu.

2007 – Kanadyjski informatyk Jonathan Schaeffer całkowicie rozpracował grę w warcaby dzięki programowi Chinook. Od tej pory niemożliwe jest wygranie z komputerem partii warcabów (pewne jest zwycięstwo maszyny lub remis; to drugie tylko wtedy, gdy człowiek nie popełni najmniejszego nawet błędu). Pierwsza wersja programu powstała w roku 1989 na Uniwersytecie Alberty. Po osiemnastu latach okazało się zatem, że gra w warcaby jest jałowa.

Poleć:

O Autorze:

Bogdan Mis

Senior polskich popularyzatorów nauki, jeden z najstarszych polskich programistów. Z wykształcenia matematyk, wieloletni wykładowca szkół wyższych. Dziennikarz. Przez wiele lat obecny na antenach Telewizji Polskiej, z której odszedł w wyniku negatywnej weryfikacji z okresie stanu wojennego. Zapraszamy do czytania artykułów Bogdana Misia na Studiu Opinii

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.