Katarzyna Bosacka wyprzedza Janusza Gajosa!

0

Znana polska dziennikarka Katarzyna Bosacka TV Style, żona naszego byłego ambasadora RP w Kanadzie Marcina Bosackiego, jest na dobrej pozycji (przed Januszem Gajosem, Bożeną Dykiel i Beatą Tyszkiewicz oraz Adamem Małyszem!) w rankingu magazynu Forbes “25 najcenniejszych polskich gwiazd 2018”. Brawo – gratulacje od “Gazety”!!!

Wysokość kontraktu reklamowego to kwestia umowna. Jeśli chcemy, by gwiazda skutecznie sprzedała nasz produkt, widzowie muszą ją znać, szanować jej osiągnięcia i ufać jej osądom. Dla „Forbesa” dom mediowy MediaCom zbadał, czyja twarz w kampanii warta jest najwięcej.

Znane nazwisko to za mało. Za mało, by przekonać odbiorcę kampanii reklamowej, że zatrudniona do niej gwiazda pełni nie tylko funkcję efektownej blachy sponsorskiej, ale szczerze się z marką identyfikuje i jest w stanie pociągnąć za sobą szeroką rzeszę oddanych jej fanów.

Wyznaczanie marketingowej wartości osoby rozpoznawalnej jedynie na podstawie liczby polubień na Facebooku, wywiadów w kolorowych czasopismach czy plotek na portalach plotkarskich z góry skazane jest na porażkę. Jeśli swoją markę na dłużej chcemy związać z medialną, warto tę ważną decyzję oprzeć na pogłębionych badaniach – zastanowić się nie tylko, czy widzowie gwiazdę kojarzą, ale również czy darzą ją sympatią i uważają za wiarygodną, jak dużo uwagi jej poświęcają i czy traktują jak autorytet w swojej dziedzinie.

(…)

– Ten ranking nazywany jest często rankingiem celebrytów. Niesłusznie. Celebryci według definicji Daniela Boorstina są znani z tego, że są znani. Za gwiazdami stoi potencjał potwierdzony osiągnięciami. Tu na liście widzimy przede wszystkim talent – aktorski, sportowy czy dziennikarski. Jeśli to jeszcze nie gwiazdy, to co najmniej postaci medialne – komentuje dr Anna Ginalska, medioznawca z wydziału dziennikarstwa UW.

Kto na czele, na której pozycji jest Katarzyna Bosacka i jak ten ranking działa

 

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.