Kawior z… bakłażana

0

Latem sięgamy nie tylko po sezonowe owoce – jak np. truskawki – czy warzywa, np. szparagi. Chętniej jadamy też owoce morza, które kojarzą się z wakacjami. Jeśli jednak ktoś jeszcze się do nich nie przekonał, na początek może spróbować kawioru z… bakłażana.

Katarzyna Daniłowicz, szefowa jednej z wrocławskich restauracji, w wydanej w ramach programu “Szef dla Młodych Talentów” książce “Mix Wiedzy Kulinarnej” proponuje kawior z bakłażana. Do jego przygotowania potrzebne będą następujące składniki: 2 bakłażany, główka czosnku, 4 gałązki rozmarynu, 2 łyżeczki creme fraiche (czyli świeżej, lekko ukwaszonej śmietany o 35 proc. zawartości tłuszczu), sól i pieprz.

Oto, jak przygotować kawior według przepisu Daniłowicz. Bakłażany przekrajamy wzdłuż, główkę czosnku – w poprzek. Połówki bakłażana nacieramy czosnkiem i na każdą z nich kładziemy gałązkę rozmarynu. Połówki bakłażana zawijamy w folię aluminiową i pieczemy w temperaturze 160 st. C. Gdy staną się miękkie, studzimy je, zdejmujemy folię i usuwamy gałązki rozmarynu. Łyżką wyskrobujemy wnętrze bakłażanów, które następnie przekładamy do miski. Dodajemy creme fraiche, lekko blendujemy i doprawiamy solą oraz pieprzem.

W książce, która ma stanowić kompendium wiedzy kulinarnej i gastronomicznej, znajdziemy też rady dotyczące m.in. tego, jak ocenić świeżość owoców morza. I tak – ich zapach musi być świeży. Oczy muszą być czyste i błyszczące. Mięso powinno być jędrne, sprężyste i elastyczne, zaś głowa i małe nogi muszą mieć naturalny kolor, a nie ciemny.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.