Koniec faceta za 6 milionów

0

Premier Doug Ford spełnił swoją kluczową obietnicę kampanijną ogłaszając natychmiastowe przejście na emeryturę szefa Hydro One i rezygnacje całego zarządu tej instytucji.

Mayo Schmidt był nazwany przez niego “facetem za sześć milionów dolarów.” Na podstawie zawartego porozumienia z rządem Schmidt ma odejść ze stanowiska, podobnie jak cały zarząd.

Mayo Schmidt

Nowy zarząd zostanie wybrany i początkowo będzie składał się z 10 członków. Prowincja ma nominować czterech dyrektorów, a pozostałych sześciu będzie wybranych przez komisję złożoną ze wszystkich udziałowców Hydro One poza prowincją Ontario. Schmidt zarobił 6,2 mln dol. w zeszłym roku. Miałby prawo do odprawy w wysokości co najmniej 10,7 mln dol. jeśli miałby być usunięty ze stanowiska przez zarząd ale nie będzie miał prawa do tej odprawy, natomiast dostanie jednorazową kwotę 400 tys. dol. zamiast wszystkich świadczeń związanych z przejściem na emeryturę. Zgodził się też być konsultantem prowincji w sprawach dotyczących wynagrodzeń dyrektorów.

W tej chwili jego miejsce czasowo przejął główny szef ds. finansów Hydro One Paul Dogson.

Zdaniem Forda odejście całego zarządu Hydro One obniży ceny energii elektrycznej i wprowadzi zupełnie nowe stosunki w całej instytucji. Zapowiedział obniżkę cen energii o 12 proc., co będzie ogromną ulgą dla mieszkańców prowincji. Ponadto ma być wprowadzona nowa ustawa, która zapewni, że firma będzie działała zgodnie z interesem publicznym, poprawi przejrzystość i odpowiedzialność Hydro One.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.