Koniec państwa świeckiego – Morawiecki zawierza kraj Czarnej Madonnie i Rydzykowi

6

“Jasna Góro, Czarna Madonno, miej w opiece naród cały, który żyje dla Twej chwały” – mówił na pielgrzymce Radia Maryja Morawiecki. W religijnym uniesieniu zapomniał o rozdziale Kościoła od państwa, a swoich oponentów potraktował Sienkiewiczowską metaforą “podkopu pod Polską”. Bogojczyźniany list od Jarosława Kaczyńskiego odczytał minister Mariusz Błaszczak, a od prezydenta Andrzeja Dudy – jego minister Adam Kwiatkowski.

Co i jak powiedzieli na Jasnej Górze trzej najważniejsi politycy w Polsce

This slideshow requires JavaScript.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

6 Comments

 1. morawiecki postdal zmysly ! Majaczy o jakiejs madonnie !!! hahaha Kon by sie uśmiał !

 2. Jakby nie ta Czarna Madonna to Polski mogloby nie byc na mapie Europy. Polacy wola powierzyc Polsce Marii niz szatanowi – czy to takie dziwne?
  Zbieranie info to jedno a ich podawanie i interpretacja to drugie.
  Koniec panstwa swieckeigo – co to wogle za tytul taki inteligetny i obiektywny? – Pewnie biskupi teraz ssiada w lawach Sejmu – no nie glupota przestancie sie osmieszac i nie przekazujcie bzdur!!!

 3. Janusz Nawrat on

  A ja chciałbym żyć w kraju, w którym rząd i episkopat nie odgrywają wzajem swoich ról.

 4. teresa cekanska on

  Polsce jak dotad opieka Czarnej Madonny nie zaszkodzila, a jakby wspomogla nasz kraj w walce o narodowa tozsamosc to I dobrze by bylo. nie widze tu miejsca na uwagi ze brak rozdzialu kosciola od panstwa – papiez decyzji politycznych w Polsce nie podejmuje, ani prymas. niech sie PAP zajmuje wlasna wiarygodnoscia I prawda na lamach gazet a nie uwagami bez sensu.PAP jak zwykle sie nie popisal.

  • Pani Tereso – otóż to!
   Warto też zauważyć, że skoro to trzej najważniejsi politycy – a są wybrani wolą Narodu – to w czym upatrywać problem??? Chyba,  żeby się czepiać dla zasady…?

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.