Konsekwencje decyzji nowego premiera Douga Forda

1

Decyzja nowego rządu prowincji Ontario aby zlikwidować program cap-and-trade może oznaczać, że miliony dolarów nie trafią do Toronto Community Housing (TCH), a więc mieszkań dotowanych dla mniej zamożnych osób, a także do systemu komunikacji.

Premier Doug Ford powiedział, że wkrótce rozpocznie oficjalne wycofywanie się z tzw. zielonych programów, które są finansowane z tego funduszu, w którym znajdują się pieniądze przeznaczone na remonty i naprawy lokali w ramach TCH, a także wprowadzenie w życie koordynacji jeśli chodzi o opłaty za bilety pomiędzy systemami komunikacji GO Transit i TTC.

We wtorek mer Toronto John Tory powiedział, że ma nadzieję, iż premier Ford oprzytomnieje i uświadomi sobie, że konieczne jest aby te pieniądze były dalej dostępne, podkreślając, że jest to bardzo inteligentny biznesmen. Tory uważa, że Ford uświadomi sobie, że bardzo wartościowe publiczne dobra takie jak lokale mieszkalne TCH nie mogą nie być naprawiane i remontowane ponieważ się całkowicie rozlecą i stracą wartość.

Ford powiedział, że prowincja będzie honorowała kontrakty i zamówienia, które zostały już podpisane w ramach tego programu, a więc z 300 mln dol. poprzednio przyznanych na TCH w ramach programu cap-and-trade pawie połowa około 129 mln, będzie zrealizowana ponieważ zostały już podpisane umowy.

Jeśli chodzi o zniżki dla pasażerów podróżujących zarówno TTC jak i GO Transit być może, że nie dojdzie do realizacji tego programu. John Tory podkreśla, że będzie rozmawiać z premierem Fordem o tym programie, który jest bardzo ważny dla ludzi podróżujących do pracy. Program przewidywał poważne zniżki o połowę dla ludzi, którzy używają obu tych systemów, a więc np. osoba która zaczynałaby podróż w Toronto płaciłaby o 1,50 dol. mniej za bilet na GO Transit albo np. za ekspres na lotnisko UP Express i na odwrót. Premier powiedział, że o finansowaniu programów będzie decydował analizując każdy przypadek osobno, a także dużo będzie zależało od wyników zapowiedzianego przez niego audytu wszystkich wydatków rządowych.

Na stronie internetowej rządu nie ma podanych kontaktów nowo mianowanego ministra środowiska Ontario ani żadnych innych członków gabinetu rządowego.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

1 Comment

  1. teresa cekanska on

    zwiekszy sie ilosc ubogich, ale spojrzmy prawdzie w oczy: metrohousing to skandal;
    jezeli chodzi o doplacanie do TTC dla uzytkownikow GO to juz lekka przesada; moze doplacajmy do paliwa dla tych co jezdza swoimi samochodami … dlaczego nieÉ tez mieszkancy Ontario.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.