Kosztowne zmiany premiera Forda

0

W ramach zmian wprowadzonych przez nowy rząd Ontario władze podjęły decyzję o zatrzymaniu budowy projektu związanego z zieloną energią we wschodniej części prowincji.

Projekt ten jest realizowany już prawie 10 lat i jego zlikwidowanie może kosztować ponad 100 milionów dolarów, powiedział szef firmy ostrzegając, że konflikt będzie skierowany do sądu. Nowy rząd Partii Konserwatywnej zapowiedział, że jednym z pierwszych priorytetów w czasie lata będzie zlikwidowanie kontraktów dla tak zwanego White Pine Project w Prince Edward County.

Ian MacRae, prezydent firmy wpd Canada, powiedział, że był całkowicie zaskoczony decyzją, która nadeszła parę tygodni przed zakończeniem projektu. Realizujemy ten projekt od 2009 roku i nie ma żadnego powodu aby rząd go zrywał. Nikt z rządu również nie zwrócił się do firmy aby przedyskutować decyzję o wstrzymaniu budowy.

W ciągu ostatnich tygodni na miejscu budowy pojawiało się około sto osób codziennie. Projekt przewiduje budowę dziewięciu turbin wiatrowych, które mały produkować dosyć elektryczności do zasilenia około 3 tys. domów rocznie.

Wszystkie turbiny miały być zainstalowane w ciągu najbliższych trzech tygodni, a w sierpniu miał być przeprowadzone testy.

Firma należy do koncernu europejskiego, który jest oburzony decyzją. Jak wszyscy inni inwestorzy w Kanadzie wpd zakłada, że legalnie zatwierdzone i ważne zezwolenia będą honorowane nawet w przypadku zmiany rządu, powiedzieli przedstawiciele firmy. Szef klubu parlamentarnego konserwatystów Todd Smith, który reprezentuje okręg, w którym jest realizowany ten projekt, powiedział, że dyskusyjne jest nawet to w jaki sposób firma uzyskała zezwolenie z ontaryjskiego Independent Electricity System Operator.

Liderka partii opozycyjnej NDP Andrea Horwath powiedziała, że sytuacja ta przypomina do złudzenia skandal z gazowniami, których budowę w Toronto odwołali liberałowie na początku swojego mandatu i przesunęli w inne miejsce, co kosztowało podatników miliardy dolarów.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.