Mowa Tronowa – plan rządu Ontario

0

W czwartek w legislaturze ontaryjskiej na Queen’s Parks odbyło się pierwsze zgromadzenie nowo wybranego parlamentu prowincji i zgodnie z tradycją rozpoczęło się ono mową tronową wygłoszoną w imieniu rządu przez gubernator Ontario Elizabeth Dowdeswell. Tradycyjnie przekazuje ona wizję nowo wybranego rządu na najbliższą kadencję.

This slideshow requires JavaScript.

Rząd obiecał ograniczenie podatków, zabezpieczenie długoterminowego finansowania systemu służby zdrowia i zlikwidowanie marnotrawstwa przy wydatkach rządowych. Powtórzone zostały główne punkty wygłaszane przez obecnego premiera Forda w czasie kampanii, a więc dokładna analiza wydatków poprzedniego rządu, likwidacja systemu capand-trade, walka z “opresyjnymi podatkami”, jak nazywa je rząd. Zapowiedziano także rozszerzenie sprzedaży piwa i wina do małych narożnych sklepów, sklepów spożywczych i supermarketów, a także wycofanie się z restrykcji i kontroli nałożonych na funkcjonariuszy policji, twierdząc, że jest to sposób na to aby przywrócić policji godność.

Rząd, jak powtórzono, ma jasny mandat od mieszkańców prowincji aby wprowadzić niezbędne reformy ponieważ Ontario znalazło się w punkcie krytycznym, gdzie coraz większe są wyzwania zarówno wewnętrzne jak i z zagranicy. Konieczne jest odrzucenie dawnych kompromisów i przyjęcie konieczności przeprowadzania zmian.

Rząd podkreślił potrzebę współpracy z innymi szczeblami rządu, z rodzicami i nauczycielami, z policją aby odbudować wiarę w publiczne instytucje.

W mowie tronowej powtórzono obietnicę zredukowania podatków dla osób prywatnych, małych firm i dla osób zarabiających najniższe stawki, a także obniżenia opłat za elektryczność. Rząd ma zapewnić stałe finansowanie służby zdrowia, m.in. 3,8 mld dol. inwestycji w zdrowie psychiczne, uzależnienia i w dotowane ze środków publicznych lokale mieszkalne.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.