Porządne renowacje

0

Powszechnie wiadomo, że każda renowacja przyniesie nam znacznie lepszą cenę za sprzedawaną nieruchomość. Już niejednokrotnie wspominałem, że najlepszą inwestycją jest oczywiście całkowita renowacja kuchni, co potwierdziło ostatnie badanie rynku przeprowadzone przez renomowaną firmę zajmującą się sprzedażą nieruchomości. Otóż całkowita renowacja kuchni może podnieść wartość naszej posesji o średnio 12,5 procent, co jest chyba całkiem niezłym wynikiem.

Oczywiście w celu uzyskania jak najlepszej ceny trzeba prześledzić wszystkie najnowocześniejsze trendy w zakresie zastosowanych materiałów, koloru oraz jakości szafek, a także podejść do renowacji z punktu widzenia potrzeb już nie swoich, ale potencjalnego nabywcy.

Oczywiście należy zadbać o wszystkie szczegóły, w tym armaturę, jakość wyposażenia, kolory blatów kuchennych, odpowiednie kafelki, podłogę.

Podczas gdy dobrze zrobiona kuchnia przyniesie nam wymierne korzyści, to posiadanie basenu może przynieść odwrotny skutek. Otóż większość rodzin, zwłaszcza z mniejszymi dziećmi obawiając się o ich bezpieczeństwo, woli nie mieć basenu. Istotnym powodem jest również obawa przed dodatkowymi kosztami związanymi z utrzymaniem basenu: kosztami otwarcia, zamknięcia, używania środków chemicznych oraz pompy itd. Z kolei w naszym klimacie używanie ogrodowego basenu jest ograniczone w czasie.

Częstym przypadkiem przy sprzedaży takiego domu jest konieczność zasypania istniejącego basenu, a zazwyczaj koszty ponosi sprzedający.

Następnym elementem przynoszącym wymierne korzyści w postaci podniesienia wartości domu jest renowacja łazienek, lub wykończenie piwnicy: według przeprowadzonych badań rynku, tego typu renowacja przyniesie nam wzrost uzyskanej ceny od około 2,5 do 12,5 procent, w zależności od jakości wykonanej pracy i użytych materiałów. Przy wykańczaniu piwnicy bardzo istotnym jest zrobienia osobnego wejścia, w celu ułatwienia możliwości wynajmu.

Inne renowacje typu wymiana wszystkich okien, czy też wymiana systemu grzewczego, a także utworzenie apartamentu w piwnicy, powinno podwyższyć wartość o kolejne 10 procent. Na końcu listy znajdują się takie renowacje na zewnątrz domu, takie jak nowa weranda (deck), czy też renowacja istniejącego basenu.

Trzeba nadmienić, że większość badanych Kanadyjczyków, bo 95 procent wskazuje jako najbardziej pożądane renowacje wewnątrz domu, jedynie 5 procent skłania się w kierunku renowacji zewnętrznych; oczywiście są to opinie potencjalnych kupujących.

Spośród osób badanych, które w najbliższym czasie skłaniać się będę do sprzedaży domu przeważnie z uwagi na wiek, jedynie 45 procent ma w planie przeprowadzenie takich robót. Wiele z nich oczywiście będzie musiało zaciągnąć pożyczkę na dokonanie tych prac, a w sumie większość starszych osób nie chce jednak zaprzątać tym sobie głowy.

Pozostała część klientów decydująca się na wystawienie domu do sprzedaży bez dokonania żadnych prac remontowych musi liczyć się z uzyskaniem po pierwsze dużo gorszej ceny, następnie z dłuższym procesem sprzedaży.

Podczas przeprowadzonych badań rynku uzyskano dane jaki koszt zamierzają przeznaczyć potencjalni sprzedający na dokonywane remonty: otóż wynosi to około 2,5 procent wartości sprzedawanej nieruchomości, co stanowi kwotę nieco powyżej 15 tysięcy dolarów, ze średniej krajowej ceny za dom wynoszącej ponad 605 tysięcy dolarów. Takie są dane ogólne za cały rynek w Kanadzie.

Oczywiście bardzo szybko zmieniające się trendy w kolorystyce, wyposażeniu powodują, że dokonywane remonty są coraz droższe, a klient coraz bardziej wymagający.

Pamiętajmy też, że wystawiając dom potrzebna jest odpowiednia scenografia, czyli staging, a więc warto zainwestować w sposób przedstawienia naszej inwestycji na rynek: przynosi to niezaprzeczalnie wymierne korzyści! Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów!

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo jeden bilet losujący. Zajmujemy się również kwestią wynajmu nieruchomości. We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.