Uwaga na niestrzeżone plaże

0

Dla wielu torontończyków upały są okazją do odwiedzenia wybrzeża jeziora Ontario, na którym znajduje się 11 publicznych plaży, gdzie dostępna jest nie tylko opieka ratownika ale również regularne testowanie wody. Wiele jednak miejsc, które są bardzo piękne i kuszą chętnych do sportów wodnych i do pływania, nie gwarantuje bezpieczeństwa.

Gabi Parent Doliner z Lake Ontario Waterkeeper, organizacji charytatywnej, która zajmuje się kontrolą jakości wody, mówi, że należy bardzo uważać ponieważ woda tam jest nie testowana i bardzo często może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych takich np. jak infekcje, wysypki, a można nawet złapać jakiegoś wirusa.

Najbardziej oczywiście narażeni na wszelkie problemy są ludzie starsi, dzieci, kobiety w ciąży i inne osoby, które mają problemy z układem odpornościowym.

This slideshow requires JavaScript.

Rzecznik Toronto Public Health Masesh Patel ostrzega, że lepiej nie ryzykować i nie pływać w takiej wodzie. Popularne miejsce jak Thunderbay Park nie jest miejscem monitorowanym pod względem czystości wody, podobnie jak woda pomiędzy wyspami torontońskimi.

Na pewno nie zaleca się kąpieli w trakcie i zaraz po burzach, powodziach i dużych opadach deszczu, ponieważ powodują one wzrost poziomu bakterii E.Coli powyżej normy.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.