Udana akcja ratownicza w Tajlandii trwa

0

Już tylko pięć osób wciąż pozostaje w zalanej jaskini Tham Luang Nang Non na północy Tajlandii. Ósma osoba została wyniesiona na noszach przez ratowników z zalanej jaskini w północnej Tajlandii – informuje Reuters, powołując się na świadka.

Wcześniej w poniedziałek z jaskini uratowano trzech chłopców. W niedzielę na powierzchnię wyprowadzono cztery osoby.

Szef akcji ratunkowej Osottanakorn Narongsak powiedział, że operacja rozpoczęła się ok. godz. 11 czasu miejscowego i powinna zakończyć się o godz. 21 (godz. 6 i 16 czasu w Polsce). Dodał, że w poniedziałkowej akcji bierze udział więcej ratowników niż w niedzielę.

Kolejny uratowany chłopiec jest przenoszony z helikoptera do karetki, która zawiezie go do szpitala. EPA/RUNGROJ YONGRIT Dostawca: PAP/EPA.

Czterej uratowani w niedzielę chłopcy byli głodni, ale są w dobrym stanie – poinformował Narongsak. Ze względu na zagrożenie infekcją nie mogą jeszcze przebywać z bliskimi – dodał. Wcześniej szef MSW oświadczył, że chłopcy uratowani w niedzielę są silni, a stan ich zdrowia jest dobry, ale i tak będą poddani szczegółowym badaniom w szpitalu.

12 chłopców w wieku od 11 do 16 lat z jednej drużyny piłkarskiej i ich 25-letni trener weszli 23 czerwca do jaskini Tham Luang Nang Non w prowincji Chiang, gdzie zostali odcięci od świata przez ulewne deszcze. Kompleks jaskiń ciągnie się tam przez kilka kilometrów, przejścia są wąskie, a w porze deszczowej często zalewa je woda.

Zaginionych w jaskini odnaleziono żywych 2 lipca, po dziewięciu dniach poszukiwań. Wycieńczonym chłopcom i trenerowi przekazano wysokokaloryczne pożywienie i lekarstwa. Początkowo nie wykluczano, że uwięzieni w jaskini będą musieli spędzić w niej nawet kilka miesięcy do czasu, gdy poziom wody się obniży.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.