Ważne pytania przy sprzedaży – staging

0

Dziś istotnym pytaniem, który zadaję, a co w dużym stopniu pomaga przy sprzedaży domu jest sprawa tzw. Staging, czyli upiększenia domu przeważnie przez zawodowych scenografów. Pytanie jest więc czy można sprzedać dom bez takiego serwisu? Oczywiście, że tak. Zawsze znajdziemy kupca na każdego typu nieruchomość; wszystko da się sprzedać, a to tylko kwestia ceny, którą chcieliby zapłacić kupujący, co w sumie przekłada się na jakość oferowanego do sprzedaży towaru w postaci nieruchomości. Oznacza to, że dom może być sprzedany bez tzw. profesjonalnego stagingu, lecz może to zająć nieco dłużej czasu oraz że możemy nie uzyskać ceny, na którą liczymy. Oczywiście, jak wiadomo, pierwsze dwa tygodnie każdego listingu są najbardziej kluczowe – w tym czasie spodziewamy się największego zainteresowania naszym produktem oferowanym do sprzedaży. Po tym czasie przeważnie większość agentów rekomenduje obniżkę ceny o około 2 procent. Na przykład, jeśli dom wystawiony jest za 500 tysięcy, proponowana obniżka ceny oznaczałaby 10 tysięcy dolarów. Jeśli obniżka ta nie da efektów, dalsza obniżka w postaci następnych 2 procent wyniosłaby 9800 dol., co razem stanowi obniżkę o sumkę 19.800 dol. po czterech tygodniach nieruchomości na rynku.

Według opinii, a także przeprowadzonych badań rynkowych oraz uzyskanych statystyk z rynku, tzw. staging pozwala na szybszą sprzedaż nieruchomości w granicach od 30 do 50 procent, a jeśli chodzi o cenę, to przy tym serwisie uzyskujemy od 6 do nawet 20 procent więcej niż za nieruchomość zupełnie pustą lub niewłaściwie przygotowaną do wystawienia na rynek.

Koszty takiego serwisu, zgodnie z informacjami zrzeszającymi te firmy, za dom o wielkości od dwóch do dwu i pół tysiąca stóp kwadratowych za zupełnie pusty dom wahają się od 2950 do 5250 dolarów. Za dom zamieszkały o podobnej wielkości koszty te są niższe i wynoszą od 1400 do 2700 dol., w zależności od jakości posiadanych przez właścicieli mebli, wyposażenia, wkładu własnego. Wydaje się to niewielki wydatek, jeśli pozwala on na sprzedaż nieruchomości dużo szybciej oraz za większą kwotę.

Oczywiście alternatywą może być nierobienie nic oraz ciągła obniżka ceny. Jeśli użyjemy tego samego przykładu, w przypadku użycia profesjonalnego scenografa, zaoszczędzimy odpowiednio pomiędzy 14.550 do 18.400 dolarów: w tym przypadku zarówno sprzedający, jak i agent uzyskają większą kwotę za sprzedaż wystawionej nieruchomości.

Oczywiście ta usługa istnieje już bardzo długo, lecz była używana przeważnie przy sprzedaży bardzo drogich nieruchomości. Obecnie stała się coraz bardziej popularny i weszła na stałe do strategii marketingowej większości agentów, przy sprzedaży nawet najmniejszych mieszkań.

Większość z naszych klientów prowadzi bardzo intensywne życie, nie mając czasu po pracy aby zająć się profesjonalnym przygotowaniem domu do sprzedaży, a co za tym idzie przygotowaniem odpowiedniej listy rzeczy do zrobienia, przestawiania mebli, chowania innych do garażu czy wynajętego składziku. Z drugiej też strony większość kupujących ogląda dom pod takim ątem, że chcieliby wprowadzić się do gotowego, świeżo wymalowanego, czystego domu. Jeśli sprzedający posiadają starsze meble oraz wnętrze, mieszkając w danym domu wiele lat, nie zwracają uwagi na niektóre szczegóły: a te naprawdę są bardzo ważne. Często pomieszczenia są zagracone, źle oświetlone itd. Większość zwiedzających woli świeżość, czystość, przestrzenność. Pamiętajmy o tym przy sprzedaży naszego domu. Profesjonalny agent lub scenograf spojrzy zupełnie innym okiem na Wasze pomieszczenia oraz wymieni sprawy, które należy poprawić i zmienić, a które nadadzą zupełnie inny wygląd tym mieszkaniom. Pamiętajmy, że trendy modowe w kolorystyce, urządzeniu, meblach zmieniają się ciągle, a ich zmiana w dużym stopniu odświeża. W momencie wystawienia domu na rynek należy traktować go jako towar, który ma się prezentować jak najlepiej. Oczywiście nie każdego stać na wynajęcie profesjonalisty: dlatego tu jest bardzo duża rola Waszego agenta, który na pewno Wam w tym pomoże. My wiemy jakie są trendy i wymagania w tym zakresie. Na pewno uzyskana pomoc przyniesie wszytkim wymierne korzyści.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący.

Zajmujemy się również wynajmem nieruchomości. We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647- 209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.