Wielki baner w centrum Opola, nawołujący do nienawiści, z manipulacją zdjęciem, treścią

0
7 lipca ma się odbyć w tym małym mieście pierwszy Marsz Równości organizowany przez młode Stowarzyszenie Tęczowe Opole, natomiast machina planowanych kilku antymarszy, zlot ONR-u i innych faszyzujących grup do Opola pokazuje poziom nienawiści, agresji, braku tolerancji na inność w tym mieście wielu kultur, jak by się zdawało, polskiej, niemieckiej, i tolerancji.

This slideshow requires JavaScript.

Prezydent miasta dobry kolega Patryka Jakiego, Arkadiusz Wiśniewski odmówił patronatu, pokazywał się za to w marszu ONR. W sobotę może być gorąco, a narasta atmosfera zastraszania ludzi z ngo, organizacji otwartych na świat, inności, niekoniecznie jedynie słuszny katolicki obraz.

Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny przy współpracy z Ruchem Narodowym Opole oraz Fundacją Pro – Prawo do Życia rozsyłają wiadomości do mieszkańców i mieszkanek Opola, by stanęły obok nich “w obronie tradycyjnych wartości”. Piszą, że “Marsz promując hasła tzw. „związków jednopłciowych” oraz innych patologii i dewiacji zaprzecza temu nauczaniu, a tym samym jest niezgodny z kulturą polską.”

Coraz dalej nam od wolności i tolerancji.

•••

Oto treść listu do mieszkańców Opola:

Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny przy współpracy z Ruchem Narodowym Opole oraz Fundacją Pro – Prawo do Życia aby wyrazić swój sprzeciw wobec postaw dewiacyjnych środowisk lewicowych organizuje trzy kontrmanifestacje do tzw. “I Marszu Tolerancji”: na pl. Daszyńskiego; obok budynku Poczty Głównej i Dworca Głównego PKP w Opolu oraz obok Amfiteatru Tysiąclecia. Nie ma naszej zgody na przejście przez Opole marszu promującego idee rewolucji społecznej, dążącej do zakłócenia porządku opartego na wartościach chrześcijańskich, funkcjonujących w Polsce od setek lat. Nauczanie Kościoła Katolickiego, wychowujące kolejne pokolenia Polaków, konsekwentnie tłumaczy małżeństwo jako sakramentalny związek mężczyzny i kobiety. Marsz promując hasła tzw. „związków jednopłciowych” oraz innych patologii i dewiacji zaprzecza temu nauczaniu, a tym samym jest niezgodny z kulturą polską. Konsekwencje tego „walca postępu” mogą być społecznie katastrofalne w skutkach wychowawczych i demograficznych. Obecnie środowisko tzw. “Tęczowego Opola” liczy w mieście kilka osób, które pod płaszczykiem “tolerancji” rozumianej w sposób skrajnie wypaczony, próbują narzucić swoje mniejszościowe zdanie, zdrowo myślącej większości. By ukazać rzekomą wielkość opolskich organizacji LGBT do Opola planują zjechać homoseksualiści z całego kraju. Tylko mobilizacja środowiska narodowego, prawicowego i konserwatywnego jest w stanie zatamować rozlanie się tej fali w naszym mieście. Zachęcamy wszystkich do obrony tradycyjnych wartości, nie dajmy się zniewolić lewicowym ideologiom przybyłym ze zgniłego zachodu!

Z wyrazami szacunku,

Młodzież Wszechpolska Opole

•••

Facebook: organizacja Tęczowe Opole

W Opolu pojawił się dziś baner, na którym widzimy rodzica dającego buziaka swojemu dziecku. Ze zdjęcia można wywnioskować, że jest to rodzina jednopłciowa, a podpis pod zdjęciem sugeruje walkę z pedofilią.

W naszej ocenie baner jest krzywdzący wobec wszystkich rodziców, którzy okazują swoim dzieciom miłość. Stanowczo sprzeciwiamy się, by okazywanie czułości wiązane było z pedofilią.

W Polsce żyje 50 tysięcy dzieci w rodzinach jednopłciowych i mamy pewność, że ci rodzice, tak samo jak rodzice heteroseksualni, mają ten sam pierwiastek rodzicielstwa i niezliczone pokłady miłości dla swoich pociech.

Edit: za plakaty odpowiedzialni są ludzie z Fundacji Pro – Prawo do Życia. Ten akapit pozostawimy bez komentarza.

Poleć:

O Autorze:

Beata Dżon Ozimek

Publicystka, tłumaczka, autorka scenariuszy (TVP - Etniczne Klimaty 2008-2010), dokumentacji filmowych, asystent reżysera, rzecznik prasowy projektów offowych (np. film „Jan z drzewa”, "Marzenie"),organizatorka, moderatorka spotkań z artystami i myślicielami, jurorka międzynarodowych festiwali filmów niezależnych m.in. w Polsce, Kosowie, Austrii, Niemczech, Turcji. Korespondentka z Wiednia/Austrii dla Przeglądu, Angory; autorka Focusa Historii, GW, innych. Tłumaczka m.in. „Dziewczynki w zielonym sweterku” dla PWN, 2011, historii-kanwy filmu A. Holland, nominowanego do Oscara (2012) „W ciemności”.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.