Wystawiamy na rynek

0

Sposób wystawienia każdej nieruchomości do sprzedaży jest bardzo istotny, ma duży wpływ zarówno na uzyskaną cenę sprzedaży, jak również na szybkość sprzedaży – liczbę dni na rynku. Zacznijmy więc od początku: pierwszym krokiem jest pozbycie się osobistych pamiątek, zdjęć, najważniejsze jest aby oferowana nieruchomość nie miała żadnych personalnych elementów. Przejdźmy się więc po pomieszczeniach i spakujmy wszystkie sentymentalne pamiątki. Tu trzeba spojrzeć na swój dom już nie jako swój własny, ale jako bezosobowy obiekt na sprzedaż, który ma służyć zupełnie innej rodzinie. Trzeba spakować rodzinne zdjęcia, dyplomy, zaświadczenia itd. Nie ma co się z tym afiszować.

Pamiętajmy również o “odgruzowaniu”, czyli oczyszczeniu wszystkich pomieszczńn: spakować należy przynajmniej dwie trzecie wszystkich bibelotów, lecz również spakowanie do schowka niepotrzebnych obecnie ubrań, wyczyszczenie szaf oraz szuflad. Wielu z kupujących właśnie tam zagląda, a porządek i przejrzystość jest bardzo istotna. W tym czasie możemy pozbyć się nieużywanych ubrań oraz innych przedmiotów. Dobrze jest więc wynająć schowek, do którego spakujemy zarówno te przedmioty, jak również część zbędnych mebli. Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie pozostaje u potencjalnego kupca na zawsze.

Trzeba również zrozumieć, że tzw. staging, czyli cała scenografia powinna podkreślać jakość wszystkich pomieszczeń, sposób ich wykorzystania. Ważne jest, aby naprawić wszystkie drobne usterki, włącznie z cieknącymi kranami i toaletami: pamiętajmy, że dla kupującego jest to zupełnie nowy dom, z którym od wejścia nie chce mieć kłopotów, a tym bardziej dokonywać napraw.

Jeśli to możliwe, starajmy się w jak najlepszy sposób upiększyć kuchnię: jest to naprawdę najważniejsze pomieszczenie w całym domu! Kuchnia w bardzo szczególny sposób mówi o kondycji całej nieruchomości i jeśli jest bardziej nowoczesna, tym lepiej. Im mniej tu roboty dla przyszłego klienta, tym bardziej będzie atrakcyjna: otóż ewentualny gorszy stan innych pomieszczeń nie będzie w tym momencie aż tak ważny.

Bardzo istotny jest porządek oraz zupełnie neutralny wygląd wszystkich sypialni, włącznie z dziecinnymi: otóż na pokazy domu musi być tu idealny porządek! Potencjalny klient nie musi zastanawiać się kto tu mieszka i jaka jest przyczyna bałaganu. Większość ludzi ogląda nieruchomości w parę minut i ostateczna decyzja podejmowana jest na podstawie zupełnie pobieżnych oględzin.

Oczywiście łazienki są następnym ważnym, drugim po kuchni, pomieszczeniem w każdym domu: a więc jeśli możemy, postarajmy się je wyremontować i doprowadzić do najlepszego porządku. Wystarczy nieraz wymienić szafkę: a jest bardzo duży wybór gotowych, razem z umywalkami, armaturą. Jeśli mamy ograniczony budżet, postarajmy się wyremontować chociaż główną łazienkę.

Następnym, ważnym problemem jest sprawa zapachu: często w domach o różnorodnej kuchni mamy wyraźny, intensywny zapach: postarajmy się go wyeliminować. Tu dajmy z siebie wszystko! Jeśli mamy w domu zwierzęta, najlepiej się ich pozbyć na czas pokazów nieruchomości: otóż niektórzy klienci odmawiają wejścia do pomieszczeń kiedy wiedzą, że są tam zwierzęta, które również pozostawiają przecież nieprzyjemne zapachy, sierść itp. Nie szafujmy zbytnio sztucznymi zapachami, takimi wstawianymi do kontaktu: wiele osób ma na nie uczulenia!

W całej dekoracji pomoże nam jak najbardziej odświeżenie oraz pomalowanie wszystkich, albo większości pomieszczeń. Doda świeżości, poczucia nowości. Jest to chyba najtańszy, lecz bardzo istotny element całego przesięwzięcia.

Oświetlenie musi być jak najlepsze: prosimy użyć jak najsilniejszych zarówek, a w obecnym czasie jest tyle nowości w tym zakresie, tzw. oświetlenie ledowe, które zużywa bardzo mało prądu. Jaśniejsze pomieszczenia wydają się większe: w żadnej mierze nie oszczędzajmy na tych elementach, które przecież mogą upiększyć oraz podkreślić walory domu.

Jedną z ostatnich rzeczy, o jakie musimy zadbać, to porządek wokół domu, w ogródku, przy wejściu: cała posiadłość musi zachęcać potencjalnego nabywcę do wejścia do środka. Ma to tak ważne znaczenie, jak zapakowanie prezentu przed wręczeniem podarunku. Zadbanie o odpowiednie oświetlenie zewnętrzne jest również bardzo istotne: niektóre domy mają już na stale zamontowane zewnętrzne oświetlenie pod dachem. Zadbanie o nową trawę, świeże kwiaty, nowe krzaczki jest tak samo ważne, co prace wewnątrz domu.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo jeden bilet losujący. Zajmujemy się również kwestią wynajmu nieruchomości.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.