Nieruchomości: prognozy

1

Trzeba podkreślić, że rynek nieruchomości w Toronto oraz najblizszych okolicach jest bardzo trudny do zrozumienia oraz przewidywania. Na pewno nie jest porównywalny do rynku naszego południowego sąsiada, więc trudno opierać się na tych doświadczeniach.

Dziś zastanawiamy się nad dalszym losem tutejszego rynku nieruchomości – co tak naprawdę może nas czekać w najbliższych miesiącach, półrocze już przecież minęło, a niedługo rok 2019. Czy obecny czas jest dobry na zakup mieszkania lub domu w Toronto? Tutejszy rynek nieruchomości jest bardzo dynamiczny, lecz ogólnie jest postrzegany jako bardzo drogi, o zawyżonych cenach.

Obecny trend bardzo dobrych, wysokich cen wydaje się kończyć wszędzie, oprócz samego centrum miasta, gdzie ceny na apartamenty w wysokościowcach są nadal wysokie.

Zapotrzebowanie na nie również jest w dalszym ciągu bardzo duże. Oczywiście w niektórych miejscach jest to również podyktowane bardzo łatwym i drogim wynajmem, więc wielu inwestorów z zagranicy decyduje się na tego typu inwestycje.

Ostatnie decyzje rządu oraz banków, utrudniające znacznie uzyskanie pożyczki hipotecznej spowodowały, że wielu młodych nie stać już na kupno, lecz jedynie na wynajem, a to z kolei podnosi cenę takiego wynajmu.

Drugim powodem takich cen jest również dość modne wynajmowanie mieszkań poprzez system “Airbnb”, co jest dużą konkurencją dla tutejszych hoteli, a w wielu apartamentowcach w centrum Toronto dopuszcza się taki typ wynajmu, mimo bardzo złej prasy spowodowanej naciskiem hotelarskiego lobby.

Na marginesie chciałbym zaznaczyć, że kupujący tego typu lokale powinni przeprowadzić dokładną analizę pod tym kątem zakupu: chętnie podzielę się informacjami z zainteresowanymi. Dla niektórych jest to całkiem dobra forma zarobku.

Jak wiemy, rynek nieruchomości oraz budownictwo jest bardzo ważnym elementem naszej tutejszej gospodarki, a nasze zrzeszenie agentów ciągle walczy o dobrą kondycję rynku. Wszyscy bowiem oczekują załamania rynku, a do tego premier naszego kraju nie ma żadnej koncepcji jak należy wspomagać tutejszy rynek, zwłaszcza w nadchodzących trudniejszych czasach spowodowanych prawdopodobnymi ograniczeniami handlu przez administrację amerykańską.

Tutejszy rynek nieruchomości ma bardzo istotny wpływ na wszystkie dochody prowincji Ontario: Land Transfer Tax, oraz podatek od nieruchomości stanowią dużą część dochodów budżetu.

Obecny spadek sprzedaży oznacza mniejsze dochody, a wydatki przecież rosną. Brak dobrego planu w zakresie budownictwa odbije się bardzo negatywnie na naszej gospodarce. Premier naszego kraju w obliczu nadchodzących zagrożeń jest bezradny i zachowuje się jak mały chłopiec, niestety.

Dane za ostatni miesiąc pokazują nam dalszy wzrost cen, mimo nadciągających na horyzoncie obaw o dalszy rynek, co jest w dalszym ciągu spowodowane dużo większym zapotrzebowaniem na nieruchomości w stosunku do aktualnej podaży, a zaspokojenia tych potrzeb nie widać.

Jeśli chodzi o liczby, to porównanie czerwca br do czerwca 2017 wyglądało następująco:

  • Sprzedaż wzrosła o 2,4%;
  • Średnia cena domu wzrosła o 2%;
  • natomiast cen apartamentów o prawie 8%.
  • Liczba wystawionych nieruchomości do sprzedaży spadła o ponad 26%.
  • Wydłużyła się liczba dni na rynku, z 6 do 21.

Jest obecnie wiele czynników ekonomicznych bardzo niepokojących i spowalniających rynek: czy jest to dobry czas na sprzedaż domu? Wydaje się, że tak, natomiast czy to dobry czas na kupno? Również tak, bo ceny w przyszłym roku na pewno dalej będą rosły.

Jeśli mają Państwo więcej pytań odnośnie kwestii związanych z zakupem, proszę o kontakt bezpośredni. Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów!

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcje otrzymują Państwo bilet losujący. Zajmujemy się również kwestią wynajmu nieruchomości. We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

1 Comment

  1. Co ty bredzisz czlowieku , zachowujesz sie dokladnie tak jak dealer samochodowy , aby tylko cos opchnac . Ceny domow w niedlugim czasie powinny i pojda w dol bo coraz mniej ludzi decyduje sie inwestowac wlasnie w kupno domow bo ceny juz osiagnely absurdalny szczyt wiec na kupno domu stac tylko osoby zamozne wiec niepisz ze ” teraz jest dobry czas na kupno bo w 2019 ceny wzrosna ? ” puknij sie w glowe czlowieku i niewprowdzaj ludzi w blad. Moi znajomi w Illinois i w californi jak im powiedzilem i pokazalem ceny domow w Toronto i okolicach to “wlasnym” oczom niewiezyli a reakcja byla taka ze Kanada ma nienormalny rzad ktory czy predzej czy pozniej doprowadzi Ten kraj do recesji .

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.