Rynek nieuchomości: lipiec 2018

0

Ostatnie doniesienia z rynku nieruchomości nie są zbyt optymistyczne. Oczywiście, jest teraz okres wakacyjny i zawsze w tym czasie odczuwamy spowolnienie rynku.

Już obecnie widać, że będzie mniej transakcji niż w czerwcu. Początek miesiąca był jeszcze nienajgorszy pod względem aktywności, lecz druga połowa zapowiada spowolnienie.

W obszarze tzw. Wielkiego Toronto, sprzedaż nieuchomości spadła o około 2,5 procent, natomiast w całym obszarze Wielkiego miasta spadek wyniósł około 3 procent. Spowodowane to było dużo mniejszą aktywnością rynku, co oznacza oczywiście mniejsza podaż, ale też mniejszy popyt, a wahało się to w granicach 20 do 21 procent.

Marzec i maj były bardzo słabe, rynek nieco przyspieszył w czerwcu; natomiast obecnie nadszedł czas wakacji, więc nie należy się dziwić, że aktywność na rynku spadła. Tak dzieje się co roku, bo rynek zaczyna być zawsze bardziej aktywny dopiero na jesień.

Obecnie dużo mniej klientów decyduje się na wystawienie domu na sprzedaż, bo czas odpoczynku, wyjazdów za miasto się zaczął i wiekszość z nas chce to jak najlepiej wykorzystać i naładować baterie na zimę.

Na podstawie przeprowadzonych badań rynku, podam poniżej trochę danych jak kształtował się rynek, w zależności od rodzaju nieruchomości: Apartamenty w wysokościowcach: sprzedaż w samym Toronto nieznacznie spadła, bo około 1 procent, natomiast poza miastem wzrosła o sześć procen. Szeregowce (townhousy): ogólna sprzedaż wzrosła o 20 procent we wszystkich okolicach: w Toronto i poza miastem. Domy wolnostojące: w samym mieście Toronto sprzedaż spadła o 4 procent, natomiast poza miastem sprzedaż wzrosła o 9 procent. Bliźniaki/połówki: w samym mieście sprzedaż spadła o osiem procent, natomiast poza miastem wzrosła o jeden procent.

Powyższe dane są porównaniem okresu od 1 do 15 lipca 2017 do tego samego okresu roku bieżącego. Dobra wiadomość dla poszukujących mieszkania w Mississaudze, prawie na skraju Toronto: powstaje nowy 12-piętrowy blok przy Rathburn Rd. E. i Ponytrail. Otwarcie sprzedaży już zapowiedziane. Dostałem właśnie cennik oraz plany: zainteresowanych proszę o kontakt!

Otóż blok ten położony będzie bardzo blisko Plazy Wisła, do Square One lub do miasta (stacji Islington) można dojechać autobusem nr 20, co zabiera około 10 minut. Wszystkie główne arterie, autostrady 401, 427, 403, QEW, Gardiner w bardzo bliskiej odległości. Ceny zaczynają się od 300 tys. dolarów. Ogólnie będzie 12 pięter, nieco ponad 150 apartamentów. Przewidywane zasiedlenie w roku 2022. Wielkości mieszkań będzie w granicach powyżej 500 – do 750 stóp kwadratowych.

Wyposażenie na przyzwoitym poziomie: podłogi to laminaty, dobra jakość kamiennych blatów kuchennych. Wyposażenie kuchenne w modnym kolorze srebrnym, wszystkie mieszkania wyposażone w pralkę/suszarkę.

Jest to również bardzo dobra inwestycja, wynajem w granicach $ 1.600 do $ 2.200/ miesięcznie, w zależności od wielkości mieszkania (według dzisiejszego cennika)

Posiadam wszystkie informacje oraz specjalny cennik dla moich klientów; zachęcam więc do bezpośredniego kontaktu po więcej informacji. Ten sam deweloper będzie budował jeszcze dwa inne projekty w Mississaudze, oba w dobrych lokalizacjach, lecz ten jest położony najbliżej Toronto, prawie na granicy parku, bo tylko 5 min do Centennial Park, a także naprzeciwko małej plazy ze sklepem Longos.

Przy zakupie wszyscy nasi klienci będą również losowali Lexusa, a sala zamówiona już na 18 listopada. Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena są bezpłatne. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo jeden bilet losujący.

Zajmujemy się również kwestią wynajmu nieruchomości. We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com ; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.