Separatyści w Donbasie nasilają ataki na siły rządowe mimo rozejmu

0

Mimo obowiązującego od 1 lipca rozejmu separatyści prorosyjscy w Donbasie na wschodzie Ukrainy nasilają ataki na siły rządowe. W ciągu ostatniej doby odnotowano tam 30 ostrzałów – poinformował w poniedziałek sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy.

W weekend na linii rozgraniczenia zginęło dwóch ukraińskich żołnierzy, a dwóch zostało rannych. Ostatnia doba przyniosła informacje o jednym rannym.

Sztab oświadczył w poniedziałkowym komunikacie, że prorosyjscy bojownicy strzelali do sił ukraińskich, używając granatników, ciężkich karabinów maszynowych i lekkiej broni strzeleckiej. “Przeciwnik otwierał ogień w kierunku naszych wojsk 30 razy. Zabronione przez mińskie porozumienia ciężkie uzbrojenie nie zostało użyte” – czytamy.

Z Kijowa
Jarosław Junko

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.