Tragiczna strzelanina w Fredericton

0

Cztery osoby zginęły w piątek w strzelaninie w mieście Fredericton na wschodzie Kanady – poinformowała policja. Służby ogłosiły, że jeden domniemany napastnik został schwytany i jest poważnie ranny. Policja zapewnia, że zagrożenie minęło.

Policja w Fredericton, mieście zamieszkanym przez ok. 56 tys. osób, będącym stolicą prowincji Nowy Brunszwik, poinformowała na Twitterze, że dwie osoby zabite to funkcjonariusze policji. Nie wiadomo, co było motywem sprawcy.

Źródło agencji AP relacjonuje, że do miejscowego szpitala trafiło “wiele osób”. Agencje donoszą, że do strzelaniny doszło na osiedlu mieszkaniowym około godziny 7 rano czasu miejscowego.

“Okropne wiadomości płyną z Fredericton” – napisał na Twitterze premier Kanady Justin Trudeau. “Łączę się całym sercem ze wszystkimi dotkniętymi dzisiejszą strzelaniną. Uważnie przyglądamy się sytuacji” – dodał.

Przepisy dotyczące broni w Kanadzie są bardziej restrykcyjne od amerykańskich, ale w ostatnich latach wzrasta liczba przestępstw z użyciem broni. W ubiegłym miesiącu uzbrojony mężczyzna zabił w Toronto dwie osoby i ranił 13, a następnie popełnił samobójstwo. W tym roku w tym największym kanadyjskim mieście doszło do 241 strzelanin, w wyniku których zginęło 30 osób.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.