Ukraina rozpatruje zamknięcie połączeń kolejowych z Rosją

0

Władze Ukrainy rozpatrują całkowite zamknięcie połączeń kolejowych z Rosją – oświadczył w poniedziałek minister infrastruktury Wołodymyr Omelan. W 2015 roku Ukraina wstrzymała połączenia powietrzne z rosyjskimi portami lotniczymi.

„Rozpatrujemy obecnie wariant zamknięcia połączeń kolejowych z Rosją” – powiedział Omelan w rozmowie ze stacją telewizyjną 1+1.

Media przypominają, że w 2017 roku najbardziej rentownym połączeniem kolejowym był pociąg Kijów-Moskwa. Średnie zapełnienie wagonów na tej trasie wyniosło 77 procent i przyniosło ukraińskim kolejom państwowym Ukrzaliznycia 154 mln hrywien dochodu (ok. 20,9 mln złotych).

Połączenia lotnicze z Rosją Ukraina wstrzymała w październiku 2015 roku. We wrześniu tego samego roku rząd w Kijowie zawiadomił o wprowadzeniu zakazu lotów dla ok. 20 rosyjskich inii lotniczych, które znalazły się na ogłoszonej przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy liście osób i instytucji objętych sankcjami. Dotknęły one m.in. głównego rosyjskiego przewoźnika, Aerofłot, oraz kompanię Transaero.

Między Ukrainą a Rosją od 2014 roku trwa konflikt, wywołany dokonaną przez Rosjan aneksją Krymu. Moskwa wspiera także prorosyjskich separatystów, którzy zajęli w 2014 roku część obwodu donieckiego i ługańskiego, proklamując tam dwie tzw. republiki ludowe, doniecką i ługańską.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.