Zioła to za mało znana pomoc

0

Oregano, trochę jak “Superman” z garigu, leczy:

• choroby układu oddechowego,
• zaburzenia żołądkowe,
• egzemy,
• zaczerwienienia,
• swędzenie,
• infekcje…

Ależ mocarz! Serge Schall, nasz specjalista od ogrodnictwa, wyjaśnia. jak uprawiać oregano i jak je zbierać. Ale pamiętaj, aby uważnie dobierać właściwe oregano.

Mieszanka na uregulowanie hormonów
Cztery kobiety na dziesięć regularnie miewa dolegliwości menstruacyjne, w tym:
• bóle w dole brzucha,
• obrzmiałe lub nadwrażliwe piersi,
• wzdęcia,
• zatrzymanie wody,
• bóle głowy,
• rozdrażnienie,
• zmęczenie itd.

Poznaj moc roślin, które idą z pomocą!
Miesięcznik Rośliny i Zdrowie to prawdziwy skarb dla Twojego zdrowia, to najlepszy sposób upowszechniania kompleksowej i praktycznej wiedzy o roślinach leczniczych, aby mogła dotrzeć do jak największej części społeczeństwa.

Piszę tę wiadomość, aby wyczulić społeczeństwo na fakt, iż istnieją rośliny, które leczą. Oraz że absolutnie koniecznie trzeba wziąć sprawy we własne ręce, aby poznać rośliny lecznicze i nauczyć się je stosować dla siebie i innych. Badania naukowe nad roślinami leczniczymi w pełnym rozkwicie Obecnie obserwujemy spektakularny postęp w badaniach naukowych nad roślinami leczniczymi.

W tym roku ośrodek badań botanicznych w Kew Gardens w Londynie (jeden z największych na świecie) odnotował co najmniej 10 377 nowych roślin posiadających właściwości lecznicze 3.

To największy wzrost w całej historii: 59% w ciągu roku! Badacze są podekscytowani, mając do dyspozycji tak niewiarygodną ilość nowych, naturalnych lekarstw – roślin leczniczych.

Mimo to jako pacjent nadal jesteś pozbawiony większości korzyści ziołolecznictwa.

• Arnika w dużym stopniu pomaga na bóle stawowe, stłuczenia i obrzęki. Mimo to lekarze nadal przepisują głównie Voltaren, Diclac, Diclofenac i inne wyroby farmaceutyczne;

• Napar z passiflory i kozłka lekarskiego może chronić przed bezsennością; mimo to miliony ludzi zażywa syntetyczne leki nasenne, przez które można utracić naturalny sen;

• W wielu przypadkach można się pozbyć uporczywego kaszlu w kilka dni, stosując syrop z czarnej rzodkwi. Tymczasem pacjentom przepisuje się głównie opioidowe leki przeciwkaszlowe lub syropy antyhistaminowe, nagminnie wywołujące skutki uboczne;

• Od 1979 roku jest naukowo dowiedzione, że ekstrakty z dziurawca są równie skuteczne jak leki antydepresyjne, przy czym są dużo bezpieczniejsze. Mimo to lekarze rzadko je polecają pacjentom.

Przemysł farmaceutyczny tak bardzo przekonywał o nadrzędności leków, że ich spożycie we Francji wzrosło 350 razy w porównaniu do roku 1950 – tak wynika z raportu, który ukazał się w czasopiśmie Alternatives Economiques 4. To jednak nie jest przypadek. Śmiem twierdzić, że taki wzrost został częściowo zaplanowany.

Walka z ziołolecznictwem
Im większy postęp wiedzy o roślinach leczniczych, tym więcej utrudnień ze strony państwowych instytucji ds. zdrowia!

• Przepisy wykreślające zawód zielarza, ustanowione przez rząd Vichy w roku 1941, nadal nie zostały zniesione! We Francji jest już tylko 15 sklepów zielarskich na 23 000 aptek 5.

• Ostatnia dyplomowana zielarka, Marie-Antoinette Mulot, zmarła 9 listopada 1999 r. I nikogo z rządzących to nie martwi 6; •Osób trudniących się zbieraniem dziko rosnących ziół (dymnicy, niepokalanka, trędownika, łopianu, krwawnika) została już tylko garstka;

• Na ponad 800 tysięcy poznanych roślin, w programie studiów medycznych znajduje się zaledwie 30.

Co gorsze, mamy nowe europejskie przepisy dotyczące ziół. Nie wolno już napisać na opakowaniu, że na przykład koper włoski pomaga na trawienie, tymianek łagodzi zapalenie oskrzeli, a rumianek uspokaja nerwy i ułatwia sen. To wszystko wydaje się zorganizowane. Aby jak najdłużej sprzedawać nam za niebotyczne ceny leki syntetyczne, które są mizerną kopią tego, co natura dała nam za darmo.

Dlatego już 57 tysięcy Czytelników prenumeruje Rośliny i Zdrowie we Francji, a w Polsce prawie 4 tysiące, aby w każdym miesiącu móc korzystać z nowej wiedzy o roślinach leczniczych i aby mieć do niej dostęp od razu. Naturalne lekarstwa, które przynoszą ulgę po latach cierpienia

Zanim znajdziesz się w gronie naszych regularnych Czytelników, już teraz chciałbym dać Ci kilka przepisów na proste lekarstwa, znane od bardzo dawna. Będą przydatne w najbliższych tygodniach: Zarówno Francuzki, jak i Polki wydają prawie 20 miliardów rocznie na kosmetyki, które często naszpikowane są szkodliwymi substancjami syntetycznymi. Tymczasem najskuteczniejszym kremem przeciwzmarszczkowym jest naturalna mieszanina oleju jojoba z olejkiem geraniowym!

Wiśnie zawierają wysokie dawki melatoniny, hormonu snu. Aby mieć spokojny sen, pół godziny przed położeniem się możesz zjeść garść wiśni; Jeśli czujesz, że zaczyna łapać przeziębienie, jak najszybciej zastosuj napar z tymianku, cynamonu i kwiatów czarnego bzu (po 1 łyżeczce każdego składnika, na litr wody). Niech Cię nie zdziwi, że będziesz się bardziej pocić i częściej oddawać mocz – w tym właśnie tkwi sekret tej metody!

Rośliny doniczkowe: postaw w salonie aloes. W razie oparzenia, rozkrój liść aloesu i wydobądź z niego żel. Żel aloesu posmarowany na skórze da wrażenie drugiej skóry. Działa łagodząco, przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przyspiesza gojenie. Higiena i zapach stóp: codziennie zrób 30-minutową kąpiel stóp w czarnej herbacie. Zawarte w niej garbniki roślinne działają bakteriobójczo i zamykają pory skóry.

Na uczucie ciężkich nóg, skurcze, żylaki i opuchnięte nogi: oczar wirginijski i winorośl właściwa. Wzmacniają żyły i łagodnie pobudzają krążenie.

Odkrycie nowych właściwości roślin
Botanikę zgłębiali najwięksi uczeni. Dawniej w wiejskich zielarniach i przyklasztornych ogrodach znaleźć można było zioła zwalczające gorączkę i infekcje, pomagające wrócić do zdrowia. Wszyscy ich używali: na wzmocnienie, na “oczyszczenie krwi” przy zmianie pór roku. Te ludowe metody działały. Skuteczność wielu z nich współcześnie potwierdziły badania naukowe.

Jednak dopiero teraz obserwujemy prawdziwy rozkwit wiedzy o roślinach leczniczych. Nawet najbardziej zaawansowana medycyna korzysta już z niektórych odkryć:
• Na takie rodzaje nowotworów, jak chłoniak Hodgkina czy białaczka, stosowane są (o czym nie mówi się pacjentom) liście barwinka różowego, z których pozyskuje się winblastynę i winkrystynę – leki do chemioterapii.

• Rak piersi jest leczony za pomocą ekstraktu z cisu (taxol i taxotere), który skutecznie działa także w przypadku raka jajników.

• Naparstnica stosowana jest w celu pobudzania pracy serca, a głóg przeciwnie, aby uspokoić kołatanie serca.

• W roku 2015 Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny przyznano za lek na malarię, powstały na bazie zwykłej chińskiej rośliny o nazwie bylica.

• Najsilniejsze leki przeciwbólowe i leki stosowane w opiece paliatywnej wytwarzane są z maku lekarskiego (Papaver Somniferum), z którego pozyskiwana jest morfina.

To zaledwie niewielka część właściwości roślin leczniczych. Większość z nich nie jest wykorzystywana i udostępniana pacjentom. Tylko czytając miesięcznik Rośliny i Zdrowie, każdy może już od zaraz uzyskać dostęp do wszystkich roślin o walorach odżywczych oraz wszystkich roślin, które leczą i ratują. Poznasz ich działanie, zagrożenia oraz interakcje z lekami. Dzięki temu uniezależnisz się od lobby farmaceutycznego i od wszystkiego, co próbuje spowolnić (tak czy inaczej nieuchronny) wielki powrót ziołolecznictwa.

Samodzielnie przygotuj własne lekarstwa
Dzięki miesięcznikowi Rośliny i Zdrowie dowiesz się, jak we własnym domu przygotować produkty, które są skuteczne. Nauczysz się robić własne maceraty olejowe i okłady. Nauczysz się wybierać odpowiednie mieszanki do robienia naparów oraz wybierać dobre olejki eteryczne.

Odkryjesz jak łatwo jest uprawiać rośliny lecznicze, które stosowali nasi przodkowie. A także rośliny lecznicze wykorzystywane w innych kulturach: w farmakopei chińskiej, amazońskiej, rośliny tybetańskie i ajurwedyjskie (stosowane w medycynie indyjskiej) oraz nowe odmiany roślin leczniczych.

Nawet jeśli mieszkasz w bloku, wystarczy niewielki balkon lub donica, aby uprawiać własną, naturalną apteczkę pierwszej pomocy.

A jeśli uważasz, że nie masz zdolności do uprawiania roślin, w miesięczniku Rośliny i Zdrowie znajdziesz informacje, które pomogą w zakupach w sklepie zielarskim lub przez Internet.

Miesięcznik Rośliny i Zdrowie poda Ci również wskazówki, gdzie kupować te rośliny, których z różnych powodów nie możesz uprawiać.

W dżungli stron internetowych i sklepów ekologicznych (gdzie każdy chce wcisnąć Ci swój produkt) nie tak łatwo się poruszać.

• Jaka marka jest godna zaufania?
• Jak uzyskać najkorzystniejszą cenę?
• Skąd wiadomo, czy kupujesz właściwe odmiany ziół? 

Całą tę pracę nieustannie wykonuje zespół redakcyjny miesięcznika Rośliny i Zdrowie, który testuje produkty różnych dostawców i zapewnia o ich jakości. Wystarczy skorzystać z tych wskazówek, by mieć pewność, że się nie pomylisz. To, o czym wspomniałem wyżej, to tylko ułamek wiedzy, którą co miesiąc znajdziesz w numerach czasopisma Rośliny i Zdrowie. Tu można ją zamawiać: https://www.pocztazdrowia.pl/

Jean-Marc Dupuis 

Poleć:

O Autorze:

Polskojęzyczna wersja francuskiego newslettera Santé Nature Innovation. Dostarcza on informacji o naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom potwierdzonych wieloma światowymi badaniami naukowymi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.