5 września najgorętszy od 73 lat

0

Środa po południu była dniem bicia rekordów upałów w Toronto. Temperatura na lotnisku Pearsona wyniosła 33,9 stopnia Celsjusza, ale odczuwalna była jako 42 stopnie ze względu na wilgotność powietrza.

Poprzednio najgorętszy 5 września był w 1945 roku, kiedy temperatura wynosiła 31,7 stopnia.

Jednak mimo wszystko Environment Canada nie ogłosiło ostrzeżenia o upałach, ponieważ aby tak się stało temperatura musi być przewidywana na 31 stopni lub więcej przez dwa lub więcej kolejnych dni, a we wtorek w Toronto wyniosła ona 27 stopni. Druga sytuacja, kiedy wydaje się tego typu ostrzeżenie, to wtedy kiedy temperatura przy uwzględnieniu wilgotności powietrza przekracza 40 stopni przez dwa lub więcej kolejne dni.

Jednakże ostrzeżono ludzi, szczególnie w niektórych częściach południowego Ontario, w tym w Hamilton, że istnieje ryzyko udaru słonecznego i wycieńczenia z powodu wysokich temperatur.

W czwartek temperatura wynosiła 24 stopnie. Po chwilowym ochłodzeniu w weekend, przewidywany jest również bardzo ciepły przyszły tydzień.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.