“Kler” wzbudza niezwykłe emocje

4

Według TVP „Kler” dostał jedną, a nie trzy nagrody. Kurski skomentował słowa i film Smarzowskiego: „szmira” i „tandetna prowokacja”

„Kler” Wojciecha Smarzowskiego zakazany w Ostrołęce? Mieszkańcy są oburzeni

„Kler” nie pojawi się w kolejnym polskim mieście. Z jakiego powodu?

‘Kler’ to obraza ojczyzny, a Wojciech Smarzowski nie jest Polakiem

„Kler” – akcent w dyskusji czy realny wstrząs dla Kościoła?

W “Gazecie” o filmie “Kler”

Konferencja prasowa filmu “Kler” na festiwalu w Gdyni:

 

 

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

4 Comments

 1. :):)
  osobiście lubię takich ludzi co czegoś nie widzieli, ale WIEDZĄ że jest ATAK.
  To dosyć znamienne dla emigracyjnej nacji lepszego sortu – jak mawia jeden Kaczyński w Polsce.
  “KLER” to w końcu jeden z elementów opisów brzydkiego zjawiska jakim są wybryki kleru nie tylko w Polsce, ale i w ……Kanadzie.
  Aż się wierzyć nie chce że dorosła kobita nie słyszała o wielebnych pedofilach, cudzołożnikach, finansowych przekręciarzach i podobnie łamiących prawa boskie i ludzkie kodeksy funkcjonariuszy kościołów w tym katolickiego???
  Właśnie co chwilę PAPIEŻ za takich wielebnych łamaczy przykazań w sutannach przeprasza i z Watykanu i podczas wyjazdów do krajów dotkniętych nieprawościami kościelnych przestępców.

  wydaje mi się że wszystkie pobożne Teresy powinny z tego sobie zdawać sprawę.
  W końcu grzech pasterza jest też grzechem stada jeśli nie reaguje i go nie potępia.

 2. We wszystkim potrzebny jest umiar. Na pedofilię w kościele nie powinno być niczyjej zgody, nawet osób głęboko wierzących… czy na biznes w kosciele tak samo. O czym wielokrotnie mówił papież Franciszek. Film został skonsultowany z polskimi duchownymi, którzy stwierdzili, że film nie dotyka i nie narusza wiary.

 3. nie ogladalam i ogladac nie zamierzam – ten atak na Koscol jest tak beznadziejny ze nawet komentowac sie nie chce. smarzowskieg znam ze slyszenia, i jak na takiego staruszka to nie ma sie czym popisac, ale nie poddaje sie i teraz nakrecil film, jak wynika z reakcji Polakow, film antykoscielny – a podobno go nagrodzoni kiedys za odwage i determinacje, determinacje widac a atak na kler i polski kosciol nie wymaga odwagi, jest to raczej akt tchorzostwa. ble.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.