Kraje bałtyckie chcą, by Walmart usunął symbole ZSRS ze sprzedawanych wyrobów

0

Trzy kraje bałtyckie – Litwa, Łotwa i Estonia – zwróciły się do wielkiej amerykańskiej sieci tanich sklepów Walmart, aby usunęła ze sprzedawanych przez nią na ich terytoriach wyrobów, m.in. T-shirtów, wizerunki sierpa i młota oraz inne dawne symbole ZSRR.

„Za symbolami w rodzaju sierpa i młota kryją się straszliwe zbrodnie” – napisał litewski ambasador w USA Rolandas Kriszcziunas w liście do dyrekcji amerykańskiego koncernu w Bentonville (Arkansas).

„Jeszcze przez wiele stuleci promocja tych symboli będzie wywoływała u nas bardzo bolesne skojarzenia” – podkreślił.

„W latach okupacji Litwy w czasie drugiej wojny światowej przez Armię Czerwoną (tj. od 1939 do zajęcia państw bałtyckich w 1941 r. przez armię Hitlera, wypartą latem 1944 przez wojska ZSRR) wymordowano, oderwano od rodzin i zesłano do obozów tysiące naszych obywateli, niewinnych ludzi” – przypomina ambasador Litwy w piśmie do koncernu Walmart.

Jak podał Baltic News Service, również grupa prawników z Estonii, Łotwy i Litwy w utrzymanym w kategorycznym tonie liście, który skierowała do dyrekcji Walmarta, wystąpiła z żądaniem „niezwłocznego usunięcia” ze sklepów koncernu na terenie tych państw towarów z symbolami ZSRR.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.