Lekarze się mylą, twierdząc, że ten suplement wzmacnia kości!

0

Szanowny Czytelniku,
co trzecia Polka i co dziesiąty Polak doświadczą złamania kości spowodowanego osteoporozą.

Dla wielu z nich stanie się ono przyczyną trwałego kalectwa, a dla niektórych nawet śmierci.

Złamania bliższego końca kości udowej należą do najbardziej niebezpiecznych złamań. Na skutek powikłań spowodowanych tym złamaniem)w ciągu roku umiera co 5. kobieta i co 4. mężczyzna.

Z osób, które przeżyją, aż 50% stanie się niepełnosprawnymi.

Mało się o tym mówi, tymczasem to prawdziwa epidemia. Liczba chorych jest ogromna, a)ryzyko złamania bliższego końca kości udowej jest wyższe niż wystąpienie raka sutka, macicy i jajników razem wziętych, natomiast śmiertelność z tego powodu jest większa niż z powodu raka piersi.)

Dlaczego tak się dzieje?
Żyjemy dłużej niż poprzednie pokolenia. Chcemy również zachować samodzielność i niezależność, żyjąc aktywnie przez znacznie więcej lat niż nasi przodkowie.

Potrzebujesz do tego mocnych kości. Mocnych i zdrowych przez całe Twoje życie, ponieważ – gdy przekroczysz pewien wiek – konsekwencje słabych kości mogą odebrać Ci samodzielność i niezależność w mgnieniu oka. Mogą nawet okazać się… śmiertelne.

Przez całe dziesięciolecia lekarze zalecali pacjentom po 50. roku życia – szczególnie kobietom – przyjmowanie suplementów wapnia. Każdemu z nas, gdy byliśmy dziećmi, kazano w tym celu pić mleko.

Chcesz mieć mocne kości – potrzebujesz wapnia. To wydaje się bezsporne. Ale co, jeśli…

Co, jeśli lekarze są w błędzie?
Co jeśli najnowsze badania dowodzą, że wapń – choć oczywiście ważny – stanowczo nie jest rozwiązaniem gwarantującym mocne kości? A jego suplementacja zgodnie z zaleceniami lekarzy nie tylko nie wzmacnia kości, ale – co gorsze – zwiększa ryzyko zawału serca aż o 30%?

Badania naukowe pokazują, że większość problemów z kośćmi nie wynika z niewystarczającego poziomu wapnia, a raczej z braku innych, niezbędnych kościom, substancji odżywczych. To właśnie równowaga tych substancji ma największe znaczenie.

Nadmiar wapnia lub przyjmowanie suplementów wapnia bez pozostałych substancji może wręcz stanowić zagrożenie dla Twojego zdrowia. Również rodzaj przyjmowanego wapnia ma ogromne znaczenie. Oto przykład.

Czy zmielone skały wydają Ci się apetyczne? Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale wapń stosowany w większości suplementów pochodzi ze skał wapiennych lub muszli morskich zwierząt albo ślimaków.

Jeśli źródło wapnia nie jest podane na etykiecie, występuje on najprawdopodobniej w jednej z form niedrogiego wapienia skalnego, bardzo słabo przyswajalnego. Jeśli nie masz zamiaru jeść kamieni – lub muszli ślimaków – to zainteresuj się innymi źródłami wapnia, lepiej przyswajalnymi.

Suplementy wapnia mogą być niebezpieczne! Mówiłem już o tym, że przyjmowanie suplementów wapnia aż o 30% zwiększa ryzyko zawału serca. Ale to nie jedyna ciemna strona tych preparatów.

Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych dowiodły, że w 9 preparatach wapnia na 10 był przekroczony dopuszczalny poziom ołowiu. Przy czym największą jego zawartość miały suplementy z chelatem wapnia, najczęściej wybierane przez osoby o sporej wiedzy na temat zdrowia.

Zanieczyszczenie ołowiem to jednak nie jedyne zmartwienie osób przyjmujących gotowe preparaty wapnia. W wielu suplementach zawierających – jak informowały etykiety – “naturalne źródło” tego pierwiastka znaleziono również aluminium. A w niektórych wszystko naraz – ołów, aluminium, kadm i rtęć.

Suplementacja wapnia to stanowczo nie jest najlepsze rozwiązanie aby mieć mocne kości! Jeśli więc chcesz żyć pełnią życia, nie martwiąc się o wytrzymałość Twoich kości… Jeśli każdy dzień chcesz wykorzystywać do maksimum i z poczuciem pewności i bezpieczeństwa uprawiać aktywność fizyczną… …warto, abyś wdrożył kompleksowy program wzmacniania kości i zapobiegania ich osłabieniu.

Właściwa troska o kości powinna obejmować 3 główne działania:

1. Pozyskanie wiedzy na temat tego “cichego zabójcy” – aż trudno uwierzyć, że zaledwie kilka procent osób, których kości są osłabione, zdaje sobie z tego sprawę!

2. Odpowiednia aktywność fizyczna.

3. Właściwa dieta i naturalne wzmacnianie swoich kości dzięki spożywaniu właściwych witamin, minerałów oraz substancji odżywczych.

Bez wątpienia osłabienie kości jest związane z wiekiem. U większości osób stopniowa utrata gęstości kości rozpoczyna się w kilka lat po trzydziestych urodzinach. U kobiet znacząco przyspiesza ona w ciągu pierwszych 10 lat po menopauzie.

Jeśli nie będziesz temu przeciwdziałać, choroba rozwinie się i zmniejszy się Twój wzrost, zwiększy ryzyko złamań biodra, nadgarstków czy innych kości – jak również pojawi się ich przewlekły ból.

Wiele osób mylnie sądzi, że leki przepisane przez lekarza w połączeniu z dużymi dawkami wapnia to sposób na wzmocnienie kości. Niestety, jest wprost przeciwnie – bifosfoniany mają bardzo poważne skutki uboczne, a jednym z nich jest zwiększone ryzyko… złamań kości!

Jednym z ważnych elementów programu wzmacniania kości jest spożywanie właściwych produktów.

Dieta składająca się z przetworzonej żywności sprzyja zmniejszeniu gęstości kości – dlatego unikanie przetworzonych produktów to pierwszy krok we właściwą stronę. Nie mam tu tyle miejsca, aby opisać pozostałe kroki, które należy poczynić, aby zmniejszyć ryzyko osłabienia kości – a przypomnę, że nie ma z tym żartów – ta choroba grozi trwałym kalectwem, a nawet śmiercią.

Dlatego wraz ze swoim zespołem stworzyłem na podstawie wyników badań naukowych przeprowadzanych na całym świecie, kompleksowy program “Osteoporoza. Jak wzmocnić kości i zmniejszyć ryzyko ich złamania”.

Oprócz dokładnego wyjaśnienia przyczyn rozwoju i mechanizmów tej choroby, a także sposobów jej diagnozowania, omawiamy w nim tak różnorodne rozwiązania jak:
• terapie hormonalne,
• fitoterapia,
• przywrócenie organizmowi równowagi kwasowo-zasadowej,
• suplementacja mikroelementów.

Podajemy także 29 sprawdzonych przepisów na pyszne potrawy zapobiegające osteoporozie. Z e-booków, które składają się na ten program, dowiesz się m.in.:
• jak oszacować ryzyko złamań;
• które najważniejsze czynniki sprzyjają niszczeniu kości;
• w jaki sposób skutecznie leczyć osteopenię i osteoporozę;
• o czym musisz koniecznie wiedzieć, zanim sięgniesz po tak zwane leki “na osteoporozę”;
• jakimi sposobami możesz zdiagnozować rozwoju osteopenii i osteoporozy;
• jak ocenić stopień zakwaszenia Twojego organizmu;
• co zwiększa poziom kwasowości w Twoim ciele;
• jakie są 4 najważniejsze sposoby na zapobieganie osteoporozie poprzez obniżanie kwasowości organizmu;
• po jakie produkty sięgać, aby przywrócić równowagę kawsowo- zasadową w Twoim organizmie;
• kiedy konieczna jest suplementacja produktów alkalicznych;
• jak ocenić kwasowość dostępnego Ci pożywienia;
• czy hormonalna terapia zastępcza (HTZ), proponowana w walce z osteoporozą, może zapobiegać ryzyku złamania szyjki udowej;
• który z mikroelementów są niezbedne do tego, aby rzeczywiście zapobiegać ubytkowi masy kostnej, złamaniom kompresyjnym kręgów, złamaniom innych kości i niepełnosprawności;
• które terapie hormonalne zmniejszą ryzyko wystąpienia osteoporozy;
• jaki potrawy przygotować, by były smaczne, a jedocześnie wzmacniały Twoje kości;
• które rośliny lecznicze pomogą Ci zapobiegać osteoporozie. Jeśli więc chcesz żyć pełnią życia…

Posiadanie zdrowych i mocnych kości to w dużej mierze kwestia Twoich wyborów i odpowiedniego postępowania. Kruche kości nie muszą być Twoim przeznaczeniem wynikającym z wieku.

Odpowiednia dieta, regularne kąpiele słoneczne, właściwie dobrane ćwiczenia pozwolą Ci w naturalny i bezpieczny sposób wzmocnić kości, bez konieczności stosowania potencjalnie szkodliwych leków.

Dlatego jeśli 50. urodziny masz już za sobą, to z całego serca zachęcam Cię do przeczytania i zastosowania w praktyce naszego najnowszego programu “Osteoporoza. Jak wzmocnić kości i zmniejszyć ryzyko ich złamania”.

A jeśli do 50. urodzin pozostało Ci jeszcze kilka lub kilkanaście lat, pamiętaj że gęstość Twoich kości już się zmniejsza. Właśnie teraz możesz zrobić najwięcej, aby zapobiec ich przyszłym uszkodzeniom!

Przyjacielu, teraz jest właściwy czas
To oczywiste, że same suplementy wapnia nie zapewnią Twoim kościom ochrony, jakiej potrzebują.

Dlatego to właściwy czas, aby spróbować czegoś innego. Aby pomóc swojemu organizmowi Lekarze się mylą, twierdząc, że ten suplement wzmacnia kości!) uruchomić własne wewnętrzne procesy wzmacniania kości. Dzięki programowi “Osteoporoza. Jak wzmocnić kości i zmniejszyć ryzyko ich złamania” dowiesz się, jak to robić skutecznie.

5 dobrych powodów, aby właśnie TERAZ zadbać o zdrowie swoich kości
Mogę wymienić przynajmniej 5 dobrych powodów, aby już dziś podjąć odpowiednie działania pozwalające zatroszczyć się o zdrowie Twoich kości:
1. Chcesz żyć długo i aktywnie i cieszyć się aż do naprawdę późnego wieku aktywnościami, które lubisz.

2. Chcesz zachować samodzielność i niezależność tak długo, jak tylko to będzie możliwe – a to w dużym stopniu zależy od posiadania mocnych kości.

3. Potrzebujesz silnych i wytrzymałych kości, aby ochronić się przed upadkiem, złamaniami i uszkodzeniem innych organów.

4. Zdrowe, silne kości to skarbnica ważnych dla Twojego zdrowia minerałów.

5. Troska o kości może pomóc Ci zachować ostrość umysłu i jasność myślenia. Badanie przeprowadzone na prawie 1000 osób pokazało, że osoby z najmniejszą masą kostną miały ponad 2 razy większe ryzyko rozwinięcia się u nich upośledzenia funkcji poznawczych.

To wszystko sprowadza się do jednego: możesz nie być świadomy tego, że ten “cichy złodziej i zabójca” już pracuje wewnątrz Twojego organizmu. Tragiczne jest to, że większość ludzi dowiaduje się o tym, że ich kości nie są już tak mocne, jak kiedyś, dopiero, gdy doświadczą ich złamania. Nie czekaj, aż to się stanie…

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

Poleć:

O Autorze:

Polskojęzyczna wersja francuskiego newslettera Santé Nature Innovation. Dostarcza on informacji o naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom potwierdzonych wieloma światowymi badaniami naukowymi.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.